صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

اتفاق عجیب در بازار بیت‌کوین ثبت سنگین‌ترین سقوط هفتگی در یک سال اخیر

کد خبر 99313 1399-12-08 16:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بزرگترین ارز مجازی دنیا بیش از ۲۰ درصد از ارزش خود را در این هفته از دست داد که بزرگترین کاهش ارزش آن طی حدود یک سال گذشته بوده است.
اتفاق عجیب در بازار بیت‌کوین ثبت سنگین‌ترین سقوط هفتگی در یک سال اخیر


روند افزایش ارزش بیت کوین در سال جاری میلادی با مانع مواجه شده و جهت عکس به خود گرفته است. این هفته بدترین هفته برای بیت کوین طی حدود یک سال گذشته بوده است.
بزرگترین ارز مجازی دنیا بیش از 20 درصد از ارزش خود را در این هفته از دست داد که بزرگترین کاهش ارزش آن از ماه مارس 2020 بوده است. بیت کوین در ساعت 10:22 در هنگ کنگ 46925 دلار معامله شد. شاخص گلکسی کریپتوی بلومبرگ که نوسانات بیت کوین، اتر و سه ارز مجازی دیگر را رصد می کند، 22 درصد در این هفته پایین آمده است.
این شرایط سخت برای بیت کوین در بحبوحه آشفتگی های بیشتر در بازارهای جهانی به وجود آمده است. افزایش سود اوراق قرضه نشان دهنده بالا رفتن رشد و تورم و اجبار تاجران به ارزش گذاری دوباره موقعیتشان در سراسر گروه های سرمایه ای است. شاخص نزدک_100  با سقوط سهام شرکت های تسلا و پلوتون اینترکتیو، پایین آمده است.
تحلیلگران عقیده دارند تقویت ارزش دلار نشانه کاهش ارزش بیت کوین و ارزهای مجازی است.
ضعف بیت کوین در مقابل نوسانات بازار، کارآمدی آن را به عنوان یک ارز پشتیبان در برابر تورم زیر سوال برده است. بسیاری عقیده داشتند افزایش ارزش سرمایه های دیجیتال یک حباب و تکرار نوسانات 2017 است.
 در حالی که همواره از بیت کوین به عنوان یک طلای دیجیتال جدید نام برده می شود، طلا از این رقیب خود پیشی گرفته و 1768 دلار در هر اونس معامله می شود یعنی کمتر از یک درصد کاهش طی یک هفته گذشته. شاخص دلار بلومبرگ 0.3 درصد در همین دوره افزایش یافته است.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » سهام | دلار | ارز | طلا |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود. 

رمزارز؛ بازاری که دائم در حال دستکاری است
بررسی‌ها نشان می‌دهد اثرپذیری قیمت ارزهای مجازی از اظهارات ثروتمندان و حجم بالای تخلفاتی نظیر کلاهبرداری در این بازار ،ریسک بالاتر و نوسانات به مراتب شدیدتری را به سرمایه‌گذار تحمیل کرده است.

همتی: با بستن شتابزده درگاه‌های بانکی مشکلات حوزه رمزارزها برطرف نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت:در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازار ها در راستای یکدیگر اعم از بازار های پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بورس حمایت می‌کند.