صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

چه راه‌هایی برای خرید امن رمزارز وجود دارد؟

کد خبر 98387 1399-12-05 17:12
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
امروزه، از رمزارزهایی مانند بیت کوین به عنوان یک انقلاب پولی با کاربرد روزانه و حتی سرمایه‌گذاری یاد می‌شود.
چه راه‌هایی برای خرید امن رمزارز وجود دارد؟


رمزارزها، به دور از سیاست و کنترل یا نفوذ دولتی خاص به کار خود ادامه می دهند. پول های دیجیتالی که این روزها عده زیادی عقیده دارند علاوه بر کاربرد در امور روزمره، می توان از آن ها به عنوان مقصد سرمایه گذاری نیز استفاده کرد. 
رمزارز چیست؟رمزارزها (Cryptocurrency) در واقع نوعی پول دیجیتال هستند که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده اند. بسیاری از آن ها بر بستر بلاکچین فعالیت می کنند تا بتوانند از این طریق، شفافیت و امنیت شبکه را تامین کنند.
رمزارزها به طور کلی پول های دیجیتالی هستند که به کمک رایانه های بسیار قدرتمند و از طریق محاسبات پیچیده ریاضی به همراه صرف مقدار زیادی انرژی، کد گذاری شده اند. جالب است بدانید که شبکه رمزارزها به صورت کاملاً غیرمتمرکز و همتا به همتا اداره می شود و هیچ نهاد یا شخصی آن ها را کنترل نمی کند، اما میلیون ها کاربر که در سراسر دنیا به عنوان توسعه دهنده شبکه فعالیت می کنند (نود)، بر درستی و صحت فرآیند تولید ارز ها نظارت دارند.
رمزارزها برای تایید تراکنش های خود، سازوکارهای مختلفی دارند. به عنوان نمونه بیت کوین از مدل اثبات کار (Proof_of_Work) استفاده می کند که طی آن استخراج کنندگان با به کار گیری سخت افزارهای قوی، تراکنش ها را تایید می کنند. از سوی دیگر، در اثبات سهام (Proof_of_Stack) سیستم یک کاربر را با توجه به میزان دارایی، به عنوان سازنده بلاک انتخاب می کند تا سهمی در استخراج داشته باشد.
مزایای رمزارزها نسبت به پول سنتیبا وجود اینکه رمزارزها نوعی پول هستند، اما تمایزهای چشمگیری با یکدیگر دارند. تراکنش ها در دنیای رمزارزها غیرقابل بازگشت بوده و بدون اطلاعات هویتی صورت می گیرند. تراکنش رمزارزها به گونه ای طراحی شده که شناسایی هویت را بسیار پیچیده و تقریبا غیرممکن می کند و همین امر امنیت حریم خصوصی کاربران را افزایش می دهد.
رمزارزها با توجه به ماهیت دیجیتالی خود به مرزهای جغرافیایی محدود نبوده و می توان تراکنش های رمز ارز را در زمانی کوتاه، با هزینه ای اندک و بدون محدودیت مکانی انجام داد. همچنین امنیت و غیرمتمرکز بودن شبکه رمزارزها، این نوع از پول را نسبت به نمونه های سنتی متمایز می کند.
خرید امن رمزارزبا نظر به محبوبیت و روند هیجان انگیزی که رمزارزها تا به حال طی کرده اند، روزبه روز به تعداد افرادی که خواهان خرید و فروش یا سرمایه گذاری در این حوزه هستند، افزوده می شود. اما با توجه به نوین بودن این صنعت، ممکن است برخی از این شرایط سوءاستفاده کرده و با ارائه طرح های پانزی و کلاهبرداری، امنیت سرمایه افراد را به خطر بیندازند.
اگرچه رمزارزها را می توان به سایر روش های غیر رسمی و یا حتی از افراد حقیقی خریداری کرد، اما امن ترین روش، مراجعه به یک منبع معتبر است. در سراسر دنیا راه ها و سامانه های مختلفی برای خرید و فروش رمزارز ها وجود دارد؛ اما پیدا کردن سامانه امن و قابل اعتماد برای تبدیل این ارزها به ریال و خرید آن ها توسط پول رایج کشورمان همواره یکی از دغدغه های سرمایه گذاران ایرانی به شمار می آید.
با توجه به تحریم حساب کاربری ایرانیان توسط صرافی های خارجی، بهترین انتخاب برای خرید و فروش و سرمایه گذاری در رمزارزها، یک صرافی مطمئن و امن داخلی است. با استفاده از خدمات صرافی های آنلاین رمزارز مانند اکسکوینو شما می توانید به راحتی با ثبت نام و ورود به پلتفرمی امن با رابط کاربری آسان نسبت به خرید رمزارزها با پول رایج کشور و از طریق کارت های بانکی خود اقدام نمایید. اکسکوینو علاوه بر ارائه خدمات خرید و فروش رمزارز، امکان ساخت کیف پول رمزارز را نیز برای کاربران خود فراهم آورده است.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » سهام | ایران | طلا |