صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت کوین از ۵۷ هزار دلار عبور کرد

کد خبر 97469 1399-12-03 20:38
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
قیمت هر توکن بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از دو درصد رشد کرده و در حال حاضر از رقم ۵۷ هزار دلار نیز عبور کرده است.
بیت کوین از ۵۷ هزار دلار عبور کرد


در معاملات ۲۴ ساعت گذشته قیمت هر توکن بیت کوین بیش از ۲ درصد رشد کرده و حالا به حدود ۵۷ هزار و ۵۰۰ دلار رسیده است. 
بیت کوین در ۷ روز گذشته رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرده و در ۲۴ ساعتی که گذشته ۱.۱۳۴ میلیون توکن بیت کوین جابه جا شده است.
ارزش معاملات ۲۴ ساعتی  که گذشت بیش از ۶۳ میلیارد دلار بوده و حالا ارزش کل بازار بیت کوین به هزار و ۴۶ میلیارد دلار رسیده است. برخلاف بیت کوین اما اتریوم و بینانس کوین، کاهش قیمت را تجربه کردند. 
دلیل رشد قیمت بیت کوین در روزهای اخیر خبرهای مربوط به ورود ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا به بازار ارز مجازی و خرید بیت کوین در کنار اقدام شرکت های بزرگی نظیر مسترکارد و بانک نیویورک ملون در تسهیل خرید و فروش ارزهای مجازی برای مشتریان شان است.

در حالی بیت کوین حالا از مرز ۵۷ هزار دلار عبور کرده که در ابتدای ماه فوریه ۳۳ هزار دلار قیمت داشت. بیت کوین در سال ۲۰۱۳ تنها ۱۱۵ دلار قیمت داشت و روند صعود آن و عبور قیمت آن از هزار دلار در اواخر سال ۲۰۱۶ آغاز شد.
بیت کوین یک بار در دسامبر سال ۲۰۱۷ و در مدت چند ماه از حدود هزار دلار به ۱۹ هزار و ۹۸۲ دلار رسیده بود اما به فاصله چند روز تا ۱۳ هزار دلار سقوط کرد و در فوریه ۲۰۱۸ به زیر ۹ هزار دلار رسید.
بیت کوین سال ۲۰۱۹ را روی رقم ۳۸۰۰ دلار آغاز کرد و در سال ۲۰۲۰ به حدود ۷ هزار دلار رسید. بیت کوین از دسامبر سال گذشته دوباره روند صعود قیمت را آغاز کرد و حالا به فاصله ۵۱ روز حدود دو برابر شده است.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » دلار | ارز |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود. 

رمزارز؛ بازاری که دائم در حال دستکاری است
بررسی‌ها نشان می‌دهد اثرپذیری قیمت ارزهای مجازی از اظهارات ثروتمندان و حجم بالای تخلفاتی نظیر کلاهبرداری در این بازار ،ریسک بالاتر و نوسانات به مراتب شدیدتری را به سرمایه‌گذار تحمیل کرده است.

همتی: با بستن شتابزده درگاه‌های بانکی مشکلات حوزه رمزارزها برطرف نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت:در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازار ها در راستای یکدیگر اعم از بازار های پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بورس حمایت می‌کند.