صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / حقوقی و قانونی

آیا تعیین بیت کوین به عنوان مهریه قانونی است؟

کد خبر 97134 1399-12-03 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک وکیل دادگستری درباره قانونی بودن یا نبودن تعیین بیت کوین به عنوان مهریه توضیح داد.
آیا تعیین بیت کوین به عنوان مهریه قانونی است؟


چند روزی است که خبر تعیین یکی از ارزهای دیجیتال بیت کوین به عنوان مهریه در فضای مجازی دست به دست می شود، خبری که عده ای درباره آن تحت عنوان موضوعی طنز آمیز و عده ای دیگر تحت عنوان موضوعی غیرقانونی و غیر عرفی صحبت کردند. 
ماجرا این است که زوج و زوجه در سند ازدواج خود بیت کوین را به عنوان مهریه تعیین کرده اند و همین سند ازدواج نگاه ها را به خود جلب کرده است. 
البته درباره اینکه آیا بیت کوین می تواند به عنوان مهریه انتخاب شود یا نه سوالات بسیاری وجود دارد که با پاسخی حقوقی به آن ها می توان بسیاری از چالش ها را برطرف کرد. 
مهدی عزیزاده قصاب وکیل پایه یک دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا می توان بیت کوین را به عنوان مهریه قرار داد یا خیر گفت: بر اساس قانون هر چیزی که مالیت داشته باشد می تواند به عنوان مهریه تعیین شود. 
وی بیان کرد: در قانون مدنی گفته شده هر چیزی را که مالیت داشته و قابل تملک نیز باشد، می توان مهر قرار داد و به همین دلیل تعیین بیت کوین به عنوان مهریه مشکلی ندارد. 
این وکیل دادگستری در پاسخ به این سوال که آیا بیت کوین مبنایی غیر شرعی یا غیر عرفی دارد یا خیر اظهار کرد: شرع انتخاب بیت کوین را ممنوع نکرده است و می تواند به عنوان مهریه انتخاب شود.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » مجازی |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ حقوقی و قانونی


استخراج رمز ارزها در کشور تا پایان شهریور ممنوع شد
رئیس جمهور در جریان جلسه امروز هیات دولت گفت: تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز، تا پایان شهریور ممنوع شده است.

۸۷ درصد استخراج رمز ارزها در کشور غیرقانونی است/ شیوع استخراج غیرمجاز در منازل
سخنگوی صنعت برق گفت:آنچه موجب نگرانی صنعت برق به ویژه در پیک مصرف برق تابستان شده است، استخراج رمز ارز در منازل است چرا که هر ماینر به اندازه یک کولر گازی برق مصرف می کند.

استخراج رمزارزها با دستور روحانی ممنوع شد
رئیس‌جمهور گفت: از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است. 

درآمد ۱ میلیارد دلاری از رمزارزها؛ «ایران با استخراج بیت‌کوین تحریم‌ها را دور می‌زند»
در حالی‌ که مقامات ایرانی می‌گویند قطعی برق در کشور طی روز‌های اخیر ناشی از استخراج رمزارزها است، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد حدود ۴.۵ درصد از مجموع استخراج بیت کوین در جهان در ایران انجام می‌شود.