صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / اشخاص و شرکتها

دوج‌کوین؛ بهای دومین رمز ارز مورد علاقه ماسک و رقیب بیت‌کوین طی دو هفته ۹۶۶ درصد رشد کرد 

کد خبر 95118 1399-11-27 17:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
قیمت هر واحد رمز ارز (ارز دیجیتالی) دوج‌کوین (Dogecoin) تنها طی دو هفته بیش از ۱۰ برابر شد و از ۰.۰۰۷۵ دلار به ۰.۰۸ دلار رسید.
دوج‌کوین؛ بهای دومین رمز ارز مورد علاقه ماسک و رقیب بیت‌کوین طی دو هفته ۹۶۶ درصد رشد کرد 


دوج کوین در سال ۲۰۱۳ به بازار عرضه شد و تا اواخر سال ۲۰۱۷ بهای هر واحد از آن بین ۰.۰۰۰۱ تا ۰.۰۰۰۳ بود. نخستین جهش قیمتی آن در ژانویه سال ۲۰۱۸ رخ داد که موجب شد تا نرخ آن به ۰.۰۱۱۷ دلار برسد. پس از آن تا پایان نوامبر سال گذشته میلادی بهای آن در محدوده ۰.۰۰۲ تا ۰.۰۰۳ نوسان داشت.
همزمان با افزایش سرعت صعود قیمت بیت کوین که از دسامبر گذشته آغاز شد، بهای هر دوج کوین نیز افزایش یافت و در ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ به ۰.۰۰۷۵ دلار رسید. این نرخ در معاملات هشتم فوریه تا ثبت رکورد ۰.۰۸۲۱ دلار بالا رفت و تا روز ۱۲ فوریه به ۰.۰۶۳۵ دلار تنزل کرد. اما انتشار پیام توئیتری ایلان ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مالک خودروسازی تسلا، روند نزولی آن را چند روزی متوقف کرد.
 آقای ماسک معتقد است که دوج کوین در حال حاضر زیر قیمت واقعی آن معامله می شود.
 دوج کوین روز دوشنبه نیز ۰.۰۵۷۷ دلار داد و ستد شد که ۶ برابر بالاتر از نرخ ۰.۰۰۹۵ دلاری آن در معاملات یک ماه پیش(۱۵ ژانویه) است.
قیمت هر بیت کوین نیز طی یک ماه گذشته از ۳۶ هزار و ۷۶۰ دلار به ۴۸ هزار و ۶۸۰ دلار رسیده است. هر بیت کوین یک سال پیش نیز ۹ هزار و ۹۱۱ دلار معامله می شد که نشان از جهش قیمتی ۳۹۱ درصدی دارد.
بهای هر بیت کوین نیز از روز هفتم فوریه که ایلان ماسک از قصد خود برای سرمایه گذاری ۱.۵ تریلیون دلاری در بازار این رمزارز خبر داد، تا کنون نزدیک به ۱۰ هزار دلار(۲۶ درصد) بالاتر رفته است.
بازده سرمایه گذاری در بیت کوین به عنوان شناخته شده ترین رمز ارز جهان طی یک سال گذشته بسیار بالاتر از سود معامله ارز، سهام و طلا بوده است.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » سهام | دلار | ارز | خودرو | ماسک | رمز ارز | ماسک |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید