صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

پشت پرده جهش ۳۰ درصدی بیت کوین در ۱۰ روز چیست؟

کد خبر 94356 1399-11-26 00:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، جهش فوق‌العاده ای داشته است. این ارز که پرطرفدارترین ارز دیجیتال به شمار می‌رود، نسبت به رقم ۳۶.۸ هزار دلار در ۱۵ بهمن، حدود ۳۰ درصد رشد قیمت داشته و به بیش از ۴۷.۶ هزار دلار رسیده است.
پشت پرده جهش ۳۰ درصدی بیت کوین در ۱۰ روز چیست؟


قیمت بیت کوین در روزهای اخیر، جهش فوق العاده ای داشته است. این ارز که پرطرفدارترین ارز مجازی به شمار می رود، نسبت به رقم ۳۶.۸ هزار دلار در ۱۵ بهمن، حدود ۳۰ درصد رشد قیمت داشته و به بیش از ۴۷.۶ هزار دلار در روز گذشته رسیده است. اقبال سرمایه گذاران جهانی نظیر موسسه تسلا، بانک نیویورک و مستر کارت از جمله دلایل رشد این ارز مجازی به شمار می رود. موضوعی که از سوی دیگر احتمال سفته بازی از سوی این بازیگران کلان را نیز زنده نگه می دارد.  در این خصوص گزارش روزهای قبل منابع بین المللی حاکی از این بود که دلیل رشد سنگین بیت کوین اعلام سرمایه گذاری شرکت تسلای آمریکا در این حوزه است. این شرکت به تازگی اعلام کرده  که در ماه گذشته ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریده است، همچنین به مشتریان خود این امکان را می دهد تا خودروهای برقی تسلا را با استفاده از این سکه های دیجیتال خریداری کنند.با این حال بعد از شرکت تسلا، اعلام شرکت ها و سرمایه گذاران مشهور برای سرمایه گذاری در این ارز، دلیلی است که در پاسخ به چرایی ادامه صعود بیت کوین در روزهای اخیر بیان می شود.  به نقل از رویترز گزارش داده که بانک نیویورک به دنبال تاسیس یک واحد جدید برای کمک به نگهداری، انتقال و انتشار ارزهای مجازی است. از سوی دیگر خبرها نشان می دهد شرکت بلک راک، بزرگ ترین شرکت مدیریت سرمایه دنیا، بیت کوین را به عنوان یک سرمایه گذاری مطلوب قبول کرده است.  شرکت مسترکارت نیز روز چهارشنبه اعلام کرد قصد دارد از برخی ارزهای مجازی در شبکه خود حمایت کند. بیل میلر، سرمایه گذار مشهور آمریکایی نیز از  طرح خود برای سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری در بیت کوین پرده برداشته است.
سرمایه گذار معروف: بیت کوین از ۱۰۰ هزار دلار عبور می کند
با این شرایط اگر اقبال سرمایه گذاران و صاحبان فناوری به بیت کوین را چه از منظر ارز قابل معامله و چه از منظر سرمایه گذاری در نظر بگیریم، برخی  پیش بینی ها از روند صعودی ارزش این ارز مجازی در آینده خبر می دهد. در این زمینه راشاتودی به نقل از مایکل نووگراتز، بنیان گذار شرکت سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده Galaxy Digital، پیش بینی کرده  است که قیمت بیت کوین تا پایان سال می تواند بیش از دو برابر افزایش یابد چرا که شرکت های بیشتری به مشتریان خود اجازه می دهند از این ارز برای خرید استفاده کنند.
احتمال نوسانات شدید، ترمز سرمایه گذاری در بیت کوین اما از سوی دیگر تحلیل گران درباره نوسانات بیت کوین هشدار می دهند.  بازاری که در آن نبود دلیل بنیادین واضح  برای اوج و صعود قیمت ها و همچنین ناظری برای بازار نوسانات بعضاً شدید نرخ را رقم می زند. به عنوان مثال در جریان صعود اخیر، این احتمال وجود دارد که ماسک خواسته با نوسان گرفتن از بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی و بالا و پایین کردن قیمت آن پول های هنگفتی به جیب بزند. موضوعی که برای هر بازیگر مهم دیگر بیت کوین نیز مطرح است. آن ها به بیت کوین داران و کسانی که می خواهند به بازار ارزهای مجازی ورود کنند، تجربه سال ۲۰۱۷ را یادآوری می کنند. در دسامبر آن سال قیمت بیت کوین به یک باره به مرز ۲۰ هزار دلار رسید، اما پس از چند روز قیمت آن سقوط کرد و برای چند سال و تا همین اواخر در محدوده پنج تا  هشت هزار دلار معامله شد. 
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | خودرو | ماسک | ماسک |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود.