صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

آلودگی هوای ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد

کد خبر 91915 1399-11-18 21:39
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.
آلودگی هوای ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد


سال های سال است که کارشناسان در مورد سطح بالای انرژی مورد نیاز برای تولید ارزهای مجازی هشدار می دهند. دستگاه های تولید سکه های مجازی جدید که به آنها ماینر می گویند به انرژی برق بسیار زیادی نیاز دارند که برای تولید آن معمولاً از سوخت های فسیلی استفاده می شود.
طبق شاخص آنلاین آلودگی کربن بیت کوین دیجیکونومیست که توسط دانشمند فناوری اطلاعات، الکس دی ورایس، ساخته شده است، میزان آلودگی کربن ایجاد شده توسط بیت کوین به اندازه نیوزلند می باشد و سالانه ۳۶.۹۵ میلیون تن دی اکسید کربن تولید می کند.
همچنین دیجیکونومیست اعلام کرد تولید بیت کوین در جهان به اندازه کشور شیلی برق مصرف می کند که این به معنای مصرف ۷۷.۷۸ هزار گیگاوات (ترا وات) برق در ساعت است.
طبق گزارش محققان دانشگاه کمبریج این ارز دیجیتال بیش از کل مصرف یک سال هلند برق مصرف می کنند.
منتقدان بیت کوین معتقدند برق مصرفی برای تولید آن بسیار زیاد است و آلودگی بالایی تولید می کند در حالی که می توان به ارزهای دیجیتالی دیگری توجه کرد که مصرف انرژی بسیار کمتری دارند.
مصرف انرژی الکتریکی بیت کوین در حال حاضر به ۰.۵ درصد کل انرژی الکتریکی مصرفی در جهان رسیده است.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » ارز دیجیتال | دانشگاه | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


کیهان: علت قطع برق، رمز ارز نیست
کیهان نوشت:بسیاری از مردم اعتقاد دارند استخراج گسترده رمز ارز یکی از عوامل اصلی بروز خاموشی‌های زودهنگام است، با این حال توانیر معتقد است که مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور تنها حدود دو هزار مگاوات است.

مقایسه تولید و مصرف برق استخراج رمزارز
یک کارشناس گفت: مصرف برق استخراج رمزارز در ایران، درمقایسه با تولید برق کشور قابل توجه نبوده و اینکه بخواهیم عدم مدیریت صحیح در صنعت برق را به این صنعت ارتباط دهیم، منصفانه نیست.

مدیرعامل توانیر: در یک ماه آینده، شرایط بحرانی داریم راهکارها یک عضو کمیسیون انرژی مجلس برای جلوگیری از قطعی برق
مدیرعامل توانیر گفت:‌ امسال به ویژه در یک ماه آینده ، شرایط بحرانی داریم، به همین علت به نیروگاه ها فشار آوردیم تا زودتر به مدار تولید برگردند و با تولید رمزارزها هم برخورد جدی می کنیم.

مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز خاموش شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید