صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

آلودگی هوا ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد

کد خبر 91901 1399-11-18 20:31
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.
آلودگی هوا ناشی از تولید بیت‌کوین نگران‌کننده شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، رشد آسمان‌خراش‌گونه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر نگرانی‌های زیادی در مورد آلایندگی عظیم کربنی که در راه برق مصرفی برای تولید بیت‌کوین به وجود می‌آید، ایجاد کرده است.
سال‌های سال است که کارشناسان در مورد سطح بالای انرژی مورد نیاز برای تولید ارزهای مجازی هشدار می‌دهند. دستگاه‌های تولید سکه‌های مجازی جدید که به آنها ماینر می‌گویند به انرژی برق بسیار زیادی نیاز دارند که برای تولید آن معمولاً از سوخت‌های فسیلی استفاده می‌شود.
طبق شاخص آنلاین آلودگی کربن بیت‌کوین دیجیکونومیست که توسط دانشمند فناوری اطلاعات، الکس دی ورایس، ساخته شده است، میزان آلودگی کربن ایجاد شده توسط بیت‌کوین به اندازه نیوزلند می‌باشد و سالانه ۳۶.۹۵ میلیون تن دی‌اکسید کربن تولید می‌کند.
همچنین دیجیکونومیست اعلام کرد تولید بیت‌کوین در جهان به اندازه کشور شیلی برق مصرف می‌کند که این به معنای مصرف ۷۷.۷۸ هزار گیگاوات (ترا وات) برق در ساعت است.
طبق گزارش محققان دانشگاه کمبریج این ارز دیجیتال بیش از کل مصرف یک سال هلند برق مصرف می‌کنند.
منتقدان بیت‌کوین معتقدند برق مصرفی برای تولید آن بسیار زیاد است و آلودگی بالایی تولید می‌کند در حالی که می‌توان به ارزهای دیجیتالی دیگری توجه کرد که مصرف انرژی بسیار کمتری دارند.
مصرف انرژی الکتریکی بیت‌کوین در حال حاضر به ۰.۵ درصد کل انرژی الکتریکی مصرفی در جهان رسیده است.کلمات کلیدی » ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | دانشگاه | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال | ارز دیجیتال |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


برق مصرفی ۱۲۰۰ ماه یک خانواده برای استخراج هر بیت کوین/احتمال صفر شدن صادرات برق
وزیر نیرو گفت: استخراج هر بیت کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این رقم بیش از متوسط الگوی مصرف یک خانواده است و به عبارتی ۱۲۰۰ ماه برق مصرفی یک خانوار را شامل می شود.

سهم وزارت نیرو در رصد مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز
ابزارهای اصلی برای رصد واحدهای غیرمجاز استخراج رمزارز در اختیار وزارت نیرو قرار دارد و در این میان سهم بخش اینترنت به عنوان ابزاری برای شناسایی این واحدها بسیار اندک است.

شرکت انگلیسی: ایران با بیت کوین تحریم‌ را دور می‌زند
یک شرکت انگلیسی تحلیل بازار رمز ارز مدعی شد که ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم هایی که ایالات متحده و سایر کشورها از سال 2006 بر این کشور اعمال کرده اند، استفاده می کند.

بیت‌کوین به زیر ۳۲ هزار دلار سقوط کرد
قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز، دوشنبه، روند سقوط خود از هفته گذشته را ادامه داد و به زیر ۳۲ هزار دلار رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید