صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

پروژه رمز ارز تلگرام شکست خورد!

کد خبر 9789 1399-02-26 11:14
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
موسس تلگرام گفت: عرصه را به نسل‌های بعدی کارآفرین‌ها و توسعه‌دهندگان می‌سپاریم تا این راه را ادامه دهند و از اشتباهات ما درس بگیرند.
پروژه رمز ارز تلگرام شکست خورد!

موسس تلگرام در بیانیه اخیرش نوشت: متأسفانه، یک دادگاه در آمریکا جلوی اتفاق افتادن TON را گرفت. چطور؟ تصور کنید چند نفر برای ساخت یک معدن طلا پول بگذارند و سپس طلایی را که از آن بیرون می آید تقسیم کنند. بعد یک قاضی می آید و می گوید: «این افراد در معدن طلا سرمایه گذاری کردند، چون به دنبال سود بودند و آنها آن طلا را برای خودشان نمی خواستند، بلکه می خواستند به افراد دیگر بفروشند. به خاطر همین، اجازه داشتن طلا را ندارند. اگر این استدلال برای شما منطقی نیست، فقط شما نیستید. این دقیقاً بلایی است که بر سر TON (معدن) و گرام ها (طلا) آمد. یک قاضی از این منطق استفاده کرد تا حکم کند افراد حق ندارند مانند بیت کوین گرام بخرند یا بفروشند. گرام ها نه تنها نمی توانند در ایالات متحده عرضه شوند، بلکه در کل جهان هم نمی توانند. چرا؟ چون گفته شد بعد از راه اندازی TON ممکن است یک شهروند آمریکایی راهی برای دسترسی به این پلتفرم پیدا کند. بنابراین برای جلوگیری از این مسئله، گرام ها نباید در هیچ کجای جهان توزیع شوند، حتی اگر یک کشور دیگر روی این کره خاکی کاملاً با TON موافق باشد. این تصمیم دادگاه نشان می دهد بقیه کشورها این اختیار را ندارند که تصمیم بگیرند چه چیزی برای کشورشان خوب است و چه چیزی بد. اگر آمریکا ناگهان تصمیم به ممنوعیت قهوه و بستن کافی شاپ ها در ایتالیا بگیرد، چون برخی از آمریکایی ها ممکن است به آنجا بروند، نباید تعجب کرد. متاسفانه، قاضی آمریکایی درباره یک چیز درست می گوید: ما، مردم خارج از ایالات متحده، می توانیم به رئیس جمهورها و نمایندگان خود رأی بدهیم، اما وقتی که بحث مالی و فناوری (خوشبختانه قهوه نه) وسط باشد، همچنان به ایالات متحده وابسته هستیم. آمریکا می تواند از کنترل خود بر دلار و نظام مالی جهانی برای بستن هر بانک یا حساب بانکی در جهان استفاده کند. آمریکا می تواند از کنترل خود بر اپل و گوگل برای حذف برنامه ها از روی اپ استور و گوگل پلی استفاده کند. بنابراین بله، این درست است که دیگر کشورها اختیار کامل بر قلمرو خود ندارند. متاسفانه ما، ۹۶ درصد جمعیت جهان در نواحی دیگر، به تصمیم گیرندگانی وابسته هستیم که توسط ۴ درصد شهروند آمریکا انتخاب می شوند. شاید این در آینده تغییر کند. اما امروز، در یک چرخه معیوب قرار داریم: نمی توانید به جهان کاملاً متمرکز تعادل بیشتری اضافه کنید، دقیقاً چون متمرکز است. ما تلاشمان را کردیم. عرصه را به نسل های بعدی کارآفرین ها و توسعه دهندگان می سپاریم تا این راه را ادامه دهند و از اشتباهات ما درس بگیرند.

کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | طلا | بانک | پول |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین برگزار می شود
وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری رمزارز پایه و بلاکچین با هدف کمک به کسب‌وکارها و با محوریت بی‌اثر کردن تحریم‌ها برگزار می‌شود.

کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
انجمن صنفی فناوری‌های نوین مالی (فین تک) در نامه‌ای از بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی خواست با ایجاد کارگروهی با حضور فعالان حوزه رمزارز، برای این بخش تصمیم‌گیری کارشناسی صورت گیرد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید