صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

افزایش تهدیدات باج افزاری همزمان با گرانی بیت کوین

کد خبر 86703 1399-11-04 13:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گروه‌های هکری در فضای مجازی، همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به ارسال ایمیل‌های تهدیدآمیز برای اخاذی از شرکت‌های تجاری پرداخته‌اند.
افزایش تهدیدات باج افزاری همزمان با گرانی بیت کوین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زد دی نت، در ایمیل‌های یادشده به شرکت‌های مختلف هشدار داده می‌شود اگر مبلغی به عنوان باج پرداخت نکنند، شاهد حملات دی او اس به سایت‌های خود خواهند بود.
بررسی‌های مؤسسه امنیتی ردویر نشان می‌دهد میزان ارسال ایمیل‌های یادشده از هفته آخر سال ۲۰۲۰ افزایش یافته و در اولین هفته سال ۲۰۲۱ اوج گرفته است و انتظار می‌رود در روزهای آینده دور جدیدی از حملات دی او اس برای باج گیری از شرکت‌های تجاری آغاز شود.
ارسال کنندگان ایمیل‌های یادشده به شرکت‌های هدف هشدار داده‌اند اگر بین ۵ تا ۱۰ بیت کوین (معادل ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار دلار) باج پرداخت نکنند، حملات دی او اس به آنها آغاز می‌شود. هدف از حملات دی او اس ایجاد ترافیک شدید و مصنوعی بر روی سرورهای سایت‌های مختلف و از دسترس خارج کردن آنهاست.
بررسی‌های ردویر نشان می‌دهد عوامل ارسال ایمیل‌های یادشده طی تابستان سال ۲۰۲۰ نیز فعال بوده و بسیاری از سازمان‌های مالی را هدف حملات هکری و باج گیری های خود قرار داده‌اند. عوامل حملات یادشده هنوز شناسایی نشده‌اند.کلمات کلیدی » دلار | ارز | ترافیک |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین برگزار می شود
وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری رمزارز پایه و بلاکچین با هدف کمک به کسب‌وکارها و با محوریت بی‌اثر کردن تحریم‌ها برگزار می‌شود.

کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
انجمن صنفی فناوری‌های نوین مالی (فین تک) در نامه‌ای از بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی خواست با ایجاد کارگروهی با حضور فعالان حوزه رمزارز، برای این بخش تصمیم‌گیری کارشناسی صورت گیرد.

اقدام اخیر کشور برای تنظیم گری ارز دیجیتال بررسی می شود
نشست «تحلیل و بررسی اقدامات اخیر ایران برای تنظیم گری رمزارزها» توسط پژوهشگاه فضای مجازی برگزار می شود.

آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت ۵ میلیون دلار به هکرها باج داد
طبق گزارشی جدید شرکت آمریکایی کلونیال پایپ لاین چند ساعت پس از حمله سایبری، باجی به شکل رمز ارز و به ارزش ۵ میلیون دلار به هکرها پراخته تا بتواند شبکه انتقال سوخت خود را احیا کند.