صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

خروج ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارز در اثر کاهش قیمت بیت کوین

کد خبر 86359 1399-11-03 10:48
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بازار مالیتسنیم نوشت: کاهش قیمت بیت کوین باعث شده ارزش بازار کل ارزهای مجازی از حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار تا کمتر از ۹۲۰ میلیارد دلار کاهش یابد.
خروج ۱۰۰ میلیارد دلار از بازار ارز در اثر کاهش قیمت بیت کوین

به دنبال کاهش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین، کل ارزش بازار ارزهای مجازی ۱۰۰ میلیارد دلار طی ۴۸ ساعت گذشته پایین آمده است.  طبق اطلاعات سایت کوین مارکت کپ، بیت کوین در ساعت ۱۴:۴۰ به وقت گرینویچ، ۳۱۳۷۵ دلار معامله شد و حدود ۱۰ درصد از ارزش خود را طی یک روز از دست داد. برترین ارز مجازی دنیا حدود ۱۸ درصد از ارزش خود را طی یک هفته گذشته از دست داده است.  اتر، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار، هم حدود ۱۰ درصد از ارزش خود را طی ۴۸ ساعت گذشته از دست داد. این ارز مجازی که در روز سه‌شنبه به بالاترین رقم ۱۴۳۹ دلار رسیده بود، تا ۱۲۳۸.۴۹ دلار سقوط کرد.  کاهش ارزش این سرمایه‌های بزرگ دیجیتال باعث شده ارزش بازار کل ارزهای مجازی از حدود ۱.۰۶ تریلیون دلار تا کمتر از ۹۲۰ میلیارد دلار کاهش یابد.  علی رغم این کاهش قیمت اخیر، بیت کوین هنوز هم بیش از ۱۵۰ درصد طی سه ماه گذشته افزایش قیمت داشته است. متخصصان افزایش ارزش بیت‌کوین را مربوط به عوامل متعددی از جمله افزایش تمایل سرمایه‌گذاران سازمانی می‌دانند. افزایش اخیر قیمت بیت کوین نتیجه دورر شدن سرمایه‌گذاران از طلا هم بوده است که معمولاً به عنوان یک سرمایه برتر برای تاجران در زمان تورم در نظر گرفته می‌شود.
بازنشر از خبرآنلایـنکلمات کلیدی » دلار | ارز | طلا | بازار | قم | مجازی |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود. 

رمزارز؛ بازاری که دائم در حال دستکاری است
بررسی‌ها نشان می‌دهد اثرپذیری قیمت ارزهای مجازی از اظهارات ثروتمندان و حجم بالای تخلفاتی نظیر کلاهبرداری در این بازار ،ریسک بالاتر و نوسانات به مراتب شدیدتری را به سرمایه‌گذار تحمیل کرده است.

همتی: با بستن شتابزده درگاه‌های بانکی مشکلات حوزه رمزارزها برطرف نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت:در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازار ها در راستای یکدیگر اعم از بازار های پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بورس حمایت می‌کند.