صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات

کد خبر 85864 1399-11-01 13:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی صنعت برق با اشاره به شناسایی یک هزار و ۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز، از مصرف ۲۶۰ مگاواتی برق این مراکز خبر داد.
شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات


مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و کاهش دمای کشور گفت: با توجه به پیش بینی ها و ورود جبهه هوای سرد، برنامه ریزی های لازم با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه ها به عمل آمده است. علاوه بر این، پیش بینی شده بتوانیم از ظرفیت های دیگر مدیریت مصرف در این روزها استفاده کنیم و به نظر می رسد با توجه به اطلاع رسانی هایی که در خصوص کاهش مصرف با اقدامات ساده انجام شده، این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت سر بگذاریم.
وی با بیان اینکه برای شرایط سخت نیز پیش بینی های لازم انجام شده است، ادامه داد: چنانچه شرایط سخت شد و محدودیت هایی در تامین سوخت نیروگاه ها به وجود آمد، حتماً اطلاع رسانی خواهیم کرد. این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه مردم می توانند در اصلاح الگوی مصرف کمک کنند، افزود: بخش های اداری می توانند دمای مورد نیاز ساختمان ها را در حد استاندارد تنظیم کنند، در بخش صنعت نیز برنامه ریزی محدودیت استفاده را در این روزها داریم و ان شاءالله بعد از این شرایط فرصت استفاده بیشتر از برق را برای این گروه فراهم می کنیم تا خللی به تولید آنها وارد نشود. رجبی مشهدی تصریح کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده از جمله تعدیل روشنایی معابر بین شهری و همچنین شناسایی مقداری از رمزهای غیرمجاز توانستیم صرفه جویی قابل ملاحظه ای به دست بیاوریم که امیدواریم این اقدامات شرایط را برای تامین پایدار برق در روزهای آینده فراهم کند. وی در خصوص موضوع رمز ارزها نیز گفت: طبق اطلاع رسانی ها ۳۱۰ مگاوات انشعاب مجاز رمز ارزها بوده که از این مقدار ۲۰۰ مگاوات مصرف برق داشتند و در این شرایط توافق کردیم مصرف خود را به مدت دو هفته قطع یا محدود کنند تا شرایط را برای مصرف آنها در ماه های آتی فراهم کنیم. سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: علاوه بر آن ، طی چند ماه گذشته یک هزار و ۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز با ۲۶۰ مگاوات مصرف شناسایی شد که خوشبختانه در یک هفته گذشته موفق شدیم با شناسایی انجام شده، ۹۵ مگاوات صرفه جویی رمز ارز را داشته باشیم، در بخش روشنایی معابر نیز حدود ۳۰۰ مگاوات صرفه جویی داشتیم که قطعاً این کار تا زمان برطرف شدن محدودیت های سوخت استمرار دارد. به گفته این مقام مسئول در بزرگراه ها و معابری که تعدد عابر در آنجا باشد روشنایی را در حد ضرورت نگه می داریم، اما در اماکن حادثه خیز به تشخیص پلیس راهور روشنایی وجود داشته و در سایر نقاط تعدیل می شود. این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از مصرف در بخش خانگی قابل کاهش است، توضیح داد: در حال حاضر یک تا دو درصد از مصرف بخش خانگی کاهش مصرف پیدا کرده و قطعاً اگر سطح اطلاع رسانی به صورت گسترده انجام شود، می توانیم همان ۱۰ درصد کاهش مصرف را داشته باشیم.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » طلا | نفت | رمز ارز | وزارت | پلیس |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


کیهان: علت قطع برق، رمز ارز نیست
کیهان نوشت:بسیاری از مردم اعتقاد دارند استخراج گسترده رمز ارز یکی از عوامل اصلی بروز خاموشی‌های زودهنگام است، با این حال توانیر معتقد است که مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور تنها حدود دو هزار مگاوات است.

مقایسه تولید و مصرف برق استخراج رمزارز
یک کارشناس گفت: مصرف برق استخراج رمزارز در ایران، درمقایسه با تولید برق کشور قابل توجه نبوده و اینکه بخواهیم عدم مدیریت صحیح در صنعت برق را به این صنعت ارتباط دهیم، منصفانه نیست.

مدیرعامل توانیر: در یک ماه آینده، شرایط بحرانی داریم راهکارها یک عضو کمیسیون انرژی مجلس برای جلوگیری از قطعی برق
مدیرعامل توانیر گفت:‌ امسال به ویژه در یک ماه آینده ، شرایط بحرانی داریم، به همین علت به نیروگاه ها فشار آوردیم تا زودتر به مدار تولید برگردند و با تولید رمزارزها هم برخورد جدی می کنیم.

مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز خاموش شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید