صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور/میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات

کد خبر 85662 1399-11-01 08:35
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی صنعت برق با اشاره به شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز، از مصرف ۲۶۰ مگاواتی این مراکز خبر داد.
شناسایی ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز در کشور/میزان مصرف؛ ۲۶۰ مگاوات

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با اشاره به ورود جبهه هوای سرد و کاهش دمای کشور گفت: با توجه به پیش‌بینی‌ها و ورود جبهه هوای سرد، برنامه‌ریزی‌های لازم با وزارت نفت برای تامین سوخت نیروگاه‌ها به‌عمل آمده است. علاوه بر این، پیش‌بینی شده بتوانیم از ظرفیت‌های دیگر مدیریت مصرف در این روزها استفاده کنیم و به‌نظر می‌رسد با توجه به اطلاع‌رسانی‌هایی که در خصوص کاهش مصرف با اقدامات ساده انجام شده، این دوره را بدون قطعی برق و خاموشی پشت‌سر بگذاریم.
وی با بیان اینکه برای شرایط سخت نیز پیش‌بینی‌های لازم انجام شده است، ادامه داد: چنانچه شرایط سخت شد و محدودیت‌هایی در تامین سوخت نیروگاه‌ها به وجود آمد، حتماً اطلاع‌رسانی خواهیم کرد. این مقام مسئول با اشاره به اینکه همه مردم می‌توانند در اصلاح الگوی مصرف کمک کنند، افزود: بخش‌های اداری می‌توانند دمای مورد نیاز ساختمان‌ها را در حد استاندارد تنظیم کنند، در بخش صنعت نیز برنامه‌ریزی محدودیت استفاده را در این روزها داریم و ان‌شاءالله بعد از این شرایط فرصت استفاده بیشتر از برق را برای این گروه فراهم می‌کنیم تا خللی به تولید آنها وارد نشود. رجبی مشهدی تصریح کرد: با مجموعه اقدامات انجام شده از جمله تعدیل روشنایی معابر بین شهری و همچنین شناسایی مقداری از رمزهای غیرمجاز توانستیم صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای به دست بیاوریم که امیدواریم این اقدامات شرایط را برای تامین پایدار برق در روزهای آینده فراهم کند. وی در خصوص موضوع رمز ارزها نیز گفت: طبق اطلاع‌رسانی‌ها ۳۱۰ مگاوات انشعاب مجاز رمز ارزها بوده که از این مقدار ۲۰۰ مگاوات مصرف برق داشتند و در این شرایط توافق کردیم مصرف خود را به مدت دو هفته قطع یا محدود کنند تا شرایط را برای مصرف آنها در ماه‌های آتی فراهم کنیم. سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: علاوه بر آن‌، طی چند ماه گذشته ۱۶۲۲ مرکز غیرمجاز رمز ارز با ۲۶۰ مگاوات مصرف شناسایی شد که خوشبختانه در یک هفته گذشته موفق شدیم با شناسایی انجام شده، ۹۵ مگاوات صرفه‌جویی رمزارز را داشته باشیم، در بخش روشنایی معابر نیز حدود ۳۰۰ مگاوات صرفه‌جویی داشتیم که قطعاً این کار تا زمان برطرف شدن محدودیت‌های سوخت استمرار دارد. به گفته این مقام مسئول در بزرگراه‌ها و معابری که تعدد عابر در آنجا باشد روشنایی را در حد ضرورت نگه می‌داریم، اما در اماکن حادثه‌خیز به تشخیص پلیس راهور روشنایی وجود داشته و در سایر نقاط تعدیل می‌شود. این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه حدود ۱۰ درصد از مصرف در بخش خانگی قابل کاهش است، توضیح داد: در حال حاضر یک تا دو درصد از مصرف بخش خانگی کاهش مصرف پیدا کرده و قطعاً اگر سطح اطلاع‌رسانی به صورت گسترده انجام شود، می‌توانیم همان ۱۰ درصد کاهش مصرف را داشته باشیم.

کلمات کلیدی » طلا | نفت | رمز ارز | پلیس |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


برق مصرفی ۱۲۰۰ ماه یک خانواده برای استخراج هر بیت کوین/احتمال صفر شدن صادرات برق
وزیر نیرو گفت: استخراج هر بیت کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این رقم بیش از متوسط الگوی مصرف یک خانواده است و به عبارتی ۱۲۰۰ ماه برق مصرفی یک خانوار را شامل می شود.

سهم وزارت نیرو در رصد مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز
ابزارهای اصلی برای رصد واحدهای غیرمجاز استخراج رمزارز در اختیار وزارت نیرو قرار دارد و در این میان سهم بخش اینترنت به عنوان ابزاری برای شناسایی این واحدها بسیار اندک است.

شرکت انگلیسی: ایران با بیت کوین تحریم‌ را دور می‌زند
یک شرکت انگلیسی تحلیل بازار رمز ارز مدعی شد که ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم هایی که ایالات متحده و سایر کشورها از سال 2006 بر این کشور اعمال کرده اند، استفاده می کند.

بیت‌کوین به زیر ۳۲ هزار دلار سقوط کرد
قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز، دوشنبه، روند سقوط خود از هفته گذشته را ادامه داد و به زیر ۳۲ هزار دلار رسید.