صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

استخراج بیت‌کوین چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟

کد خبر 84528 1399-10-28 11:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
استخراج ارز دیجیتال برای همه کسانی که در این بازار فعالیت می‌کنند یا کسانی که فقط اخبار را دنبال می‌کنند موضوعی است که دوست دارند درباره آن بیشتر بدانند.
استخراج بیت‌کوین چیست و چگونه صورت می‌گیرد؟


ماینینگ یا استخراج بیت کوین، برای کسانی که در این بازار فعالیت می کنند یا کسانی که می خواهد به این بازار وارد شوند، موضوعی است که باید با آن آشنا و درباره آن آگاهی داشته باشند.
کیایی فر، کارشناس امنیت شبکه درباره استخراج بیت کوین و اینکه چه چیزی استخراج می شود، گفت: "در اقتصاد هر واحد پولی باید یک پشتوانه داشته باشد. پولی که پشتوانه نداشته باشد ارزشی ندارد. هرچقدر پشتوانه پول با ارزش تر باشد اعتبار پول بیشتر می شود. در ارز های دیجیتال هم این موضوع مطرح است که پول نباید به سادگی تولید شود."
وی ادامه داد: "بیت کوین مثل یک معدن طلا است که استحصال آن آسان نیست و ذره ذره و با محاسبات پیچیده سنگین که از توان کامپیوتر های معمولی خارج است سکه های آن استخراج می شود. سقف بیت کوین های قابل استخراج ۲۱ میلیون است که بیش از ۸۵ درصد آن ها تاکنون استخراج شده است."
تأثیر توان پردازشی بر میزان استخراج بیت کوین
وی افزود: "استخراج بیت کوین و تمامی سیاست های مالی حاکم بر آن، از طریق یک کد نرم افزاری متن باز که توسط ماینر ها پردازش می شود انجام می گیرد. ماینر ها با پردازش این کد نرم افزاری با هم رقابت می کنند تا نخستین افرادی باشند که به یک عدد هگزادسیمال ۶۴ رقمی که اصطلاحا هش (Hash) نامیده شود دست پیدا کنند.
هرچقدر توان پردازشی شما زیادتر باشد شانس شما برای استخراج بیت کوین بیشتر می شود. در سال های اولیه پیدایش بیت کوین تقریبا در هر ساعت، ۳۰۰ بیت کوین تولید می شد، اما این عدد با کاهش بیت کوین های باقی مانده هر چهار سال یک بار نصف می شود. به همین دلیل ارزش بیت کوین در طول زمان افزایش می یابد. تمامی تراکنش های شبکه بیت کوین برای همیشه بر روی یک شبکه بلاک چین توزیع شده ثبت می شوند."
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » طلا | بازار | چین |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود.