صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

ریزش بیت کوین

کد خبر 84126 1399-10-27 08:41
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
بسیاری از ارزهای مهم دیجیتالی دچار ریزش شدند.
ریزش بیت کوین


به دنبال ناکامی بیت کوین در فتح مجدد قله ۴۰ هزار دلاری فشار فروش باعث عقبگرد محسوس این رمز ارز در بازارهای جهانی شده است.  
 برخی از معامله گران و کارشناسان معتقدند صعود ارزهای دیجیتالی بیش از حد بوده و هر لحظه امکان ترکیدن حباب قیمتی آن ها وجود دارد. به عقیده این دسته از معامله گران، ارزهای دیجیتالی هنوز وابستگی بسیار زیادی به بیت کوین دارند و اگر این ارز به هر دلیل دچار ریزش سنگین شود، سرنوشت مشابهی برای سایر ارزها رقم خواهد خورد. در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  
به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود.  بزرگ ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیت کوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده است. در حال حاضر ارزش بازار بیت کوین ۷۱۹ میلیارد دلار برآورد می شود که در صورت تحقق قله پیش بینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد ۴.۶ برابری به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.  
سرگی نظروف_ بنیان گذار موسسه چین لینک_ گفت: هر چه بیشتر می گذرد اطمینان مردم و معامله گران نسبت به ارزهای دیجیتالی بیشتر می شود و فناوری بلاک چین بیشتر و بیشتر وارد زندگی روزمره می شود. شاید به نظر برخی ها بازار ارزهای دیجیتالی یک تریلیون دلار ارزش نداشته باشد اما واقعیت این است که این بازار پتانسیل رسیدن به ارقام بسیار بالاتری را دارد.  
برخی از مقامات مشهور جهان نسبت به رشد بیش از حد بازار این ارزها ابراز نگرانی کرده اند و این احتمال وجود دارد که نظارت ها روی معاملات این چنینی بیشتر شود. کریستین لاگارد_ رییس فعلی بانک مرکزی اروپا و رییس سابق صندوق بین المللی پول_ در یکی از تندترین اظهار نظرات در مورد ارزهای دیجیتالی گفته است که بیت کوین به یک ابزار برای فعالیت های مجرمانه مثل پولشویی تبدیل شده است و باید حفره های موجود در فعالیت ارزهای دیجیتالی بسته شود. لاگارد بدون اشاره به جزییات بیشتر گفت که نمی توان وجود ارتباط بین ارزهای دیجیتالی و فعالیت های مجرمانه را کتمان کرد.  
در سال های اخیر تمایل شهروندان عادی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتالی بیشتر شده و فراگیر شدن استفاده از آن ها ضرورت قانون گذاری در این حوزه را بیشتر کرده است.  
بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)
۱_ بیت کوین
قیمت: ۳۵ هزار و ۳۴۳.۲۲ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۵۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۱۴ درصد کاهش
۲_ اتریوم
قیمت: ۱۱۴۰.۴۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۰۴ درصد کاهش 
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۳۶ درصد کاهش
۳_ لایت کوین
قیمت: ۱۳۹.۰۸ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۸۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۹.۷۵ درصد کاهش
۴_ بیت کوین کش
قیمت: ۴۷۲.۸۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۷۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۸.۹۱ درصد افزایش
۵_ مونرو
قیمت: ۱۵۶.۵۹ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۹۳ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۹۵ درصد افزایش
۶_ میکر
قیمت: ۱۴۵۵.۸۷ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۱۷ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۲.۴۴ درصد افزایش
۷_ دش
قیمت: ۱۲۱.۹۵ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۰۹ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۵.۰۷ درصد افزایش
۸_ زد کش
قیمت: ۱۰۱.۶۳ دلار
تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۸.۷۱ درصد کاهش
تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴۹.۷۵ درصد افزایش
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | بازار | حباب | رمز ارز | مردم |