صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

برگزاری مسابقه ملی برای صرف جویی مصرف برق/برنامه اصلاح انشعابات کلید خورد

کد خبر 83766 1399-10-25 16:36
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرعامل توانیر گفت: اصلاح و بازسازی شبکه‌های توزیع، تعدیل روشنایی معابر، اصلاح انشعاب‌ها و مبارزه با مراکز غیرمجاز رمز ارز که باعث ناپایداری در شبکه‌های برق می‌شوند، در دستور کار قرار دارد.
برگزاری مسابقه ملی برای صرف جویی مصرف برق/برنامه اصلاح انشعابات کلید خورد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، محمدحسن متولی زاده، با اشاره به اینکه هم اکنون مبارزه و جمع آوری انشعاب‌ها و مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز اولویت جدی کشور است، گفت: مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز با دقت و سرعت شناسایی و با استفاده کنندگان غیرمجاز برخورد می‌شود. به دلیل شرایط کنونی، با ماینرهایی که به صورت قانونی نیز فعالیت می‌کنند، توافقات لازم برای تعطیلی واحدها انجام شده است. در همین زمینه با صنایع نیز توافقات لازم انجام شده و مدیران صنعت نیز همکاری لازم را دارند.
وی با اشاره به اینکه کنترل مصرف ادارات به تمامی مدیران اجرایی ابلاغ شده است، ادامه داد: باید خودمان در زمینه مدیریت مصرف پیشرو باشیم. در این زمینه با راه‌اندازی پویشی که به عنوان انرژی همدلی دنبال می‌شود، منافع ملی، شرکتی و هم شهرها حفظ می‌شود. در این خصوص یک رقابت و مسابقه بین استان‌ها و سطح شهرها برگزار می‌شود بر اساس آن ضمن اطلاع‌رسانی روش‌های مدیریت مصرف انرژی، شهرها و استان‌هایی که میزان مصرف برق خود را کاهش دهند سوخت یورو ۴ به نیروگاه همان منطقه اختصاص می‌یابد.
متولی‌زاده ادامه داد: در همین خصوص، میزان انرژی صرفه‌جویی شده در هر شهر را نیز بر حسب تعرفه برق خریداری شده از سایر کشورها محاسبه و منافع آن را صرف فعالیت‌های عام المنفعه برای مردم همان شهر مانند خرید تجهیزات بیمارستانی و… می‌کنیم.
متولی زاده همچنین در خصوص برگزاری مانور طرح سراسری تعدیل روشنایی معابر و اصلاح انشعاب‌ها و رمز ارزها نیز گفت: این برنامه سراسری با هدف اصلاح معایب و رفع مشکلات موجود در شبکه‌های توزیع کشور طرح‌ریزی شده است و اقدام‌های پیشگیرانه برای افزایش پایداری شبکه‌ها در هنگام بروز بحران‌های طبیعی و پیک بار را شامل می‌شود.
وی در خصوص جمع آوری و مبارزه با انشعاب‌های غیرمجاز نیز، توضیح داد: مبارزه و جمع‌آوری با انشعاب‌های غیرمجاز از مهمترین محورهای سومین مانور اصلاح شبکه‌های توزیع برق به‌شمار می‌رود که در این مرحله با درخواست مشترکان، جمع آوری انشعاب‌های غیرمجاز با شدت بیشتری پیگیری می‌شود.
این مقام مسئول با بیان اینکه در همین خصوص مشترکان می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۲۱ و یا صفحه اینترنتی https://www.tavanir.org.ir/samaat توانیر، مراکز و یا افرادی که به صورت غیرمجاز از برق برای استخراج رمز یا هر فعالیت دیگری استفاده می‌کنند را معرفی کنند، تصریح کرد: هموطنان باید بدانند که استفاده غیرمجاز از برق احتمال بروز خاموشی و حتی نوسان در شبکه و به دنبال آن احتمال بروز آسیب به وسایل برقی در منازل را افزایش می‌دهد.
مدیرعامل توانیر گفت: هموطنان در صورت معرفی مراکز یا افرادی که از برق به صورت غیرمجاز برای استخراج رمز ارز استفاده می‌کنند، تا سقف ۲۰ میلیون تومان پاداش می‌گیرند. البته اطلاعات معرفی کنندگان این مراکز کاملاً محرمانه است.

کلمات کلیدی » یورو | طلا | رمز ارز | مردم | بحران |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


برق مصرفی ۱۲۰۰ ماه یک خانواده برای استخراج هر بیت کوین/احتمال صفر شدن صادرات برق
وزیر نیرو گفت: استخراج هر بیت کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این رقم بیش از متوسط الگوی مصرف یک خانواده است و به عبارتی ۱۲۰۰ ماه برق مصرفی یک خانوار را شامل می شود.

سهم وزارت نیرو در رصد مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز
ابزارهای اصلی برای رصد واحدهای غیرمجاز استخراج رمزارز در اختیار وزارت نیرو قرار دارد و در این میان سهم بخش اینترنت به عنوان ابزاری برای شناسایی این واحدها بسیار اندک است.

شرکت انگلیسی: ایران با بیت کوین تحریم‌ را دور می‌زند
یک شرکت انگلیسی تحلیل بازار رمز ارز مدعی شد که ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم هایی که ایالات متحده و سایر کشورها از سال 2006 بر این کشور اعمال کرده اند، استفاده می کند.

بیت‌کوین به زیر ۳۲ هزار دلار سقوط کرد
قیمت بیت‌کوین در معاملات امروز، دوشنبه، روند سقوط خود از هفته گذشته را ادامه داد و به زیر ۳۲ هزار دلار رسید.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید