صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

هیچ بیت‌کوینی در تهران استخراج نمی‌شود

کد خبر 83402 1399-10-24 15:10
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعت ی تهران بزرگ گفت: در شهرک‌های صنعت ی این استان هیچ مجوزی برای استخراج ارز دیجیتال (بیت‌کوین) صادر نشده و هرگونه فعالیت در این زمینه غیرقانونی است
هیچ بیت‌کوینی در تهران استخراج نمی‌شود


صابر پرنیان افزود: یکی از دلایل قطع برق در تهران استخراج غیر قانونی ارز دیجیتال در استان است و برودت هوا، افزایش مصرف گاز و کمبود گاز مصرفی برای نیروگاه ها از دیگر دلایل قطع برق در این استان است.
وی ادامه داد: بسیاری از سرمایه گذارها برای راه اندازی و استخراج ارز دیجیتال به شرکت شهرک های صنعتی این استان مراجعه می کنند با توجه به اینکه شهرک های صنعتی استان به سختی می تواند برق مورد نیاز خود را تامین کند هیچ کدام از آن درخواست ها را قبول نکرد.
پرنیان با بیان اینکه هیچ ارز دیجیتالی در شهرک های صنعتی استان تهران استخراج نمی شود، افزود: ما با اصل این کار به صورت قانونی مشکلی نداریم اما با توجه به اینکه زیرساخت لازم برای استخراج بیت کوین در شهرک های استان تهران وجود ندارد نمی توانیم به واحدهای صنعتی اجازه دهیم این کار را انجام دهد زیرا در آن صورت دیگر واحدهای صنعتی با کمبود برق مواجه می شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران بزرگ گفت: روز گذشته برق ۲۳۱۳ واحد صنعتی بدون اطلاع قبلی قطع شد که خسارات هنگفت و جبران ناپذیری را در پی دارد؛ این اقدام برای دومین بار است که از طرف اداره برق صورت می گیرد و شرکت شهرک های صنعتی به صورت جدی پیگیر موضوع و احقاق حق واحدهای صنعتی است.
پرنیان با بیان اینکه اداره برق باید با اطلاع قبلی برق شهرک های صنعتی را قطع کند، اظهار داشت: طبق ماده ۲۵ قانون تسهیل کسب و کار ، در صورت کمبود انرژی، شهرک های صنعتی نباید در اولویت قطع برق باشند و در تابستان و زمستان اولین جایی که در زمان کمبود انرژی از جمله برق، آب و گاز قطعی رخ می دهد شهرک های صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی تهران بزرگ گفت: واحدهای صنعتی می توانند با برآورد خسارت ناشی از قطع برق روز گذشته به ارگان های مربوطه مراجعه کنند
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » طلا | ارز دیجیتال | تهران |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


کیهان: علت قطع برق، رمز ارز نیست
کیهان نوشت:بسیاری از مردم اعتقاد دارند استخراج گسترده رمز ارز یکی از عوامل اصلی بروز خاموشی‌های زودهنگام است، با این حال توانیر معتقد است که مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور تنها حدود دو هزار مگاوات است.

مقایسه تولید و مصرف برق استخراج رمزارز
یک کارشناس گفت: مصرف برق استخراج رمزارز در ایران، درمقایسه با تولید برق کشور قابل توجه نبوده و اینکه بخواهیم عدم مدیریت صحیح در صنعت برق را به این صنعت ارتباط دهیم، منصفانه نیست.

مدیرعامل توانیر: در یک ماه آینده، شرایط بحرانی داریم راهکارها یک عضو کمیسیون انرژی مجلس برای جلوگیری از قطعی برق
مدیرعامل توانیر گفت:‌ امسال به ویژه در یک ماه آینده ، شرایط بحرانی داریم، به همین علت به نیروگاه ها فشار آوردیم تا زودتر به مدار تولید برگردند و با تولید رمزارزها هم برخورد جدی می کنیم.

مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز خاموش شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید