صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / استخراج و ماینر

هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می‌شود

کد خبر 82853 1399-10-23 12:10
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
وزیر نیرو هشدار داد در صورتی که استفاده کنندگان ماینرها از وزارت صمت مجوز نگیرند و تعرفه استفاده از برق ماینر را رعایت نکنند با آنها برخورد می‌شود.
هشدار وزیر نیرو به دارندگان ماینر: مجوز نگیرید برخورد می‌شود


رضا اردکانیان صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح بیستمین نمایشگاه صنعت برق و شانزدهمین نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران با همراهی وزیر تجارت عراق گفت: امروز و فردا چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق بعد از ۶ سال برگزار می شود.
وی افزود: ۶ ماه قبل ریاست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به وزارت نیرو واگذار شد و در این مدت ترتیبات برگزاری چهارمین کمیسیون مشترک اقتصادی را انجام دادیم.
وزیر نیرو ادامه داد: ۵۰ تن از مدیران ارشد بخش های اقتصادی عراق، وزیر تجارت را در این سفر به تهران همراهی می کنند بخصوص که زمینه همکاری های دو کشور در حوزه خدمات فنی و مهندسی میان ایران و عراق و پیشبرد پروژه های عمرانی، فراهم است.
اردکانیان یادآور شد: در این نمایشگاه ۲۰۰ شرکت ایرانی در بخش برق و۷۵ شرکت ایرانی در بخش آب و فاضلاب و چند شرکت خارجی حضور دارند. اهمیت این دوره از نمایشگاه نسبت به دوره های قبل در این است که در دو سال اخیر که تحریم کنندگان تلاش های خود را برای تحریم اقتصادی ایران به ثبت رسانده اند پس از برخورد با سقف با مغز به زمین افتادند.
وی در پاسخ به پرسشی درباره ماینرهای غیرمجاز اظهار داشت: پس از تصویب آئین نامه بهره برداری از ماینرها در هیئت دولت و ابلاغ آن به وزارت نیرو، استفاده از ماینرها تابع مقرراتی است که در مرحله نخست باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز دریافت کنند. در مرحله بعد کسانی که این مجوز را از وزارت صمت دارند می توانند با استفاده از تعرفه های خاص مصرف انرژی که وزارت نیرو آن را تعیین می کند، از انرژی برق استفاده کنند.
اردکانیان هشدار داد: در غیر این صورت کسانی که استفاده غیر مجاز از برق برای ماینرها داشته باشند با آنها برخورد می شود. ما اجازه استفاده غیر مجاز از برق برای ماینرها را تحت هیچ شرایطی نمی دهیم.
آخرین وضعیت مبادلات اقتصادی ایران و عراق
وی درباره روابط ایران و عراق در بخش انرژی تصریح کرد: در حال حاضر در بخش انرژی، صادرات ما به عراق محدود به برق و گاز است و عمده صادرات و تبادلات تجاری ما با این کشور در خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های عمرانی در عراق محدود می شود.
به گفته وزیر نیرو برای افزایش مبادلات تجاری ایران و عراق به ۲۰ میلیارد دلار باید مباحث مربوط به حمل ونقل، گمرک و ایجاد تعرفه ترجیحی گشایش ایجاد شود. از همین رو ایجاد تعرفه های ترجیحی در دستور کار است.
اردکانیان تصریح کرد: ایجاد شرکت های مشترک میان ایران و عراق و همچنین صندوق های مستقل در هر دو کشور برای تأمین اعتبار پروژه های عمرانی از دیگر برنامه های کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق خواهد بود.
در ادامه این مراسم وزیر تجارت عراق با بیان اینکه تبادلات تجاری دو کشور بسیار بالاست گفت: قبلاً ایران شریک تجاری اول ما بود ولی در حال حاضر چین به شریک تجاری اول عراق تبدیل شده است.
وی تاکید کرد: مطمئناً حجم تبادلات ایران و عراق افزایش می یابد و سفر هیئت عراقی به تهران برای رفع مشکلات فنی توسعه روابط اقتصادی ایران و عراق است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره واردات انرژی از ایران ادامه داد: در حال حاضر عراق حجم زیادی از انرژی برق و گاز از ایران وارد می کند و بغداد برنامه ای برای جایگزینی ترکیه با ایران برای واردات گاز ندارد.
بازنشر از خبرفـوری

کلمات کلیدی » وزارت صنعت ، معدن و تجارت | صمت | ایران | عراق | دلار | ارز | واردات | صادرات | چین |