صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت کوین مقصر خاموشی های اخیر تهران است؟

کد خبر 82145 1399-10-21 17:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیر کل امور بین الملل توانیر نوشت: خاموشی‌های اخیر در تهران ربطی به استخراج بیت کوین‌ ندارد.
بیت کوین مقصر خاموشی های اخیر تهران است؟


ابوذر صالحی مدیر کل امور بین الملل توانیر با اشاره به اینکه آیا رمز ارزها عامل قطعی های اخیر برق در پایتخت هستند یا خیر؟ گفت: مجموع بیت کوین ها در کشور حدود ۵۰۰ تا ۵۵۰ مگاوات است.
او ادامه داد: معادل ۵۰۰ تا ۵۵۰ مگاوات رمز ارز مجاز، رمز ارز غیر مجاز در کشور داریم، اما با توجه به مصرفی که ما در کشور داریم این عدد رمز ارز خیلی عدد بزرگی نیست و خاموشی های اخیر در کشور به خصوص در تهران ربطی به  استخراج بیت کوین ندارد.
مدیر کل امور بین الملل توانیر افزود: یکی از عواملی که موجب افزایش مصرف برق شده، مراکز استخراج رمزارز غیرمجاز هستند و تاکنون حدود هزار و ۶۰۰ مرکز غیرمجاز را شناسایی کرده ایم. دستگاه های ماینینگ آن ها جمع آوری شده و خسارت برق مصرفی از آن ها اخذ و مجرمان به مراجع قضائی معرفی شدند.
صالحی بیان کرد: این مراکز باید مجوزهای لازم را از وزارت صمت و نیرو دریافت و به صورت قانونی فعالیت کنند. ماینرها تعرفه مخصوص خود را دارند و در این ماه ها ۵۰ درصد قیمت آزاد را باید بپردازند.
او افزود: ولی رمز ارزهایی که با مجوز کار می کنند ما مشکل و برخوردی نداریم، اما با رمز ارزهای غیر مجاز به شدت برخورد می کنیم  و نه تنها تجهیزات آن ها جمع آوری می شوند بلکه به قوه قضائیه هم معرفی خواهند شد.
این مقام مسئول بیان کرد: به طور کلی کسانی که ماینر غیر مجاز داشتند آن ها را جمع آوری کردیم و با توجه به معرفی به قوه قضائیه دستگاه و یا همان ماینر شخص خاطی به عنوان کالای قاچاق محسوب خواهد شد.
مدیر کل امور بین الملل توانیر اضافه کرد: افرادی که به صورت غیر مجاز ماینر می کنند و یا در شبکه هایی قرار می گیرند که ما خبری نداریم می توانند موجب آسیب به شبکه برق منطقه و خاموشی شوند و به همین دلیل ما با این افراد برخورد می کنیم.
صالحی در پایان گفت: کسی هم که ماینر بخواهند ما با مجوز به این دسته از افراد در جاهایی که شبکه برق مشکلی از نظر آلایندگی  نداشته باشد می دهیم و توصیه می کنیم افراد از طریق قانونی اقدام کنند.  
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » صمت | رمز ارز | تهران | وزارت |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


کیهان: علت قطع برق، رمز ارز نیست
کیهان نوشت:بسیاری از مردم اعتقاد دارند استخراج گسترده رمز ارز یکی از عوامل اصلی بروز خاموشی‌های زودهنگام است، با این حال توانیر معتقد است که مصرف برق تولیدکنندگان غیرمجاز رمز ارز در کشور تنها حدود دو هزار مگاوات است.

مقایسه تولید و مصرف برق استخراج رمزارز
یک کارشناس گفت: مصرف برق استخراج رمزارز در ایران، درمقایسه با تولید برق کشور قابل توجه نبوده و اینکه بخواهیم عدم مدیریت صحیح در صنعت برق را به این صنعت ارتباط دهیم، منصفانه نیست.

مدیرعامل توانیر: در یک ماه آینده، شرایط بحرانی داریم راهکارها یک عضو کمیسیون انرژی مجلس برای جلوگیری از قطعی برق
مدیرعامل توانیر گفت:‌ امسال به ویژه در یک ماه آینده ، شرایط بحرانی داریم، به همین علت به نیروگاه ها فشار آوردیم تا زودتر به مدار تولید برگردند و با تولید رمزارزها هم برخورد جدی می کنیم.

مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز خاموش شدند
سخنگوی صنعت برق گفت: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از امروز با هدف کمک به پیک بار شبکه خاموش می‌شوند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید