صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

ارزش بیت کوین برای نخستین بار به ۴۱ هزار دلار رسید

کد خبر 81404 1399-10-20 00:09
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
قیمت ارز دیجیتال بیتکوین پس از کاهشی ۵ درصدی دوباره به روند صعودی خود بازگشت و برای نخستین بار به ارزش ۴۱ هزار دلار رسید.
ارزش بیت کوین برای نخستین بار به ۴۱ هزار دلار رسید


 
، به نقل از آرتی عربی، ارزش ارز دیجیتال بیتکوین پس از سقوطی ۵ درصدی از معاملات صبح امروز (جمعه) از ۴۰ هزار دلار به ۳۶.۶ هزار دلار رسید اما دوباره به روند صعودی خود بازگشت و این بار رکوردی بی سابقه در تاریخ خود به ثبت رساند و به ارزش ۴۱ هزار دلار رسید.
ارزش هر واحد بیتکوین از مارس ۲۰۲۰ تا دوم ژانویه ۲۰۲۱ حدود ۷۰۰ درصد افزایش داشته است و رقم ۳۰ هزار دلار را در کارنامه خود ثبت کرد درحالی که در نیمه دسامبر سال گذشته ارزش آن از ۲۰ هزار دلار فراتر نرفته بود.
کاهش ۵ درصدی ارزش بیتکوین در معاملات بازار ارزهای دیجیتال امروز طبق هشدار کارشناسان به علت اصلاح ناگهانی آن در بازار پس از ثبت رکورد ۴۰ هزار دلار بوده است.
به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود. بزرگ ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیتکوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده است. در حال حاضر ارزش بازار بیتکوین ۵۷۵ میلیارد دلار برآورد می شود که در صورت تحقق قله پیش بینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد ۴.۶ برابری به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.
بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | بازار | بانک | چین | ارز دیجیتال | قم |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود.