صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / حقوقی و قانونی

رابطه بیت کوین و افزایش آلودگی هوا در البرز

کد خبر 80429 1399-10-16 09:33
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
باتوجه به اینکه تغذیه دستگاه های استخراج (ماینر) بیت کوین فقط با برق است، باعث افزایش نسبی مصرف برق در مناطق تهران و کرج و نیز برخی مناطق کشور در فصل زمستان شده است.
رابطه بیت کوین و افزایش آلودگی هوا در البرز


هر ساله در فصل زمستان آلودگی هوا میهمان مردم کلانشهرهای کشور از جمله تهران و کرج بوده ؛ اما امسال با توجه به کاهش حدود 10% ترددها به دلیل کرونا ، باید آلودگی هم کاهش می داشت ، ولی میزان آن با توجه به نظر کارشناسان نسبت به سال قبل افزایش داشته است.
با توجه به افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین طی یک ماه گذشته و رسیدن قیمت هر واحد آن به حدود بالای 30/000 هزار دلار (حدود 750/000/000 میلیون تومان) ، استخراج این ارز دیجیتال در ایران با توجه به پایین بودن قیمت برق افزایش شدید داشته ؛ بطوریکه برای استخراج یک بیت کوین حدود 60 الی 70 میلیون هزینه برق مصرفی در بالاترین حالت نیاز است.
عامل سود آوری بالای استخراج ارز دیجیتال ، باعث افزایش شدید سرمایه گذاری (بیشتر غیر قانونی) ایجاد مراکز استخراج در سوله های صنعتی خالی در اطراف البرز و تهران شده ؛ و باتوجه به اینکه تغذیه این دستگاه های استخراج (ماینر) فقط با برق هست ، باعث افزایش نسبی مصرف برق در مناطق تهران و کرج و نیز برخی مناطق کشور در فصل زمستان شده است!!!
نیروگاه های تولید برق که اکثرا آن ها گازی هستند ، در فصل زمستان امسال به دلیل افزایش مصرف گاز خانگی و جلوگیری از قطعی گاز ، گاز آنها قطع شده یا محدوده شده ، و نیروگاه ها برای جبران افزایش مصرفی برق به مصرف مازوت برای تولید برق روی آورده اند ، که بنابه نظر کارشناسان و همچنین نظر رئیس سازمان محیط زیست کشور ، سوزاندن مازوت یکی از علت های اصلی افزایش آلودگی هوا با توجه به شاخص ها بوده است.
حالا امید است ؛ مسئولان امر در رابطه با برخورد با مراکز غیرقانونی استخراج بیت کوین در البرز به وظیفه قانونی خود عمل کنند؛ و همچنین محیط زیست البرز هم به عنوان متولی هوای پاک که جزء حقوق شهروندی می باشد ، در اجرای دستورالعمل های خود جدی باشد.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » کرونا | ایران | دلار | ارز | ارز دیجیتال | تهران |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ حقوقی و قانونی


استخراج رمز ارزها در کشور تا پایان شهریور ممنوع شد
رئیس جمهور در جریان جلسه امروز هیات دولت گفت: تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز، تا پایان شهریور ممنوع شده است.

۸۷ درصد استخراج رمز ارزها در کشور غیرقانونی است/ شیوع استخراج غیرمجاز در منازل
سخنگوی صنعت برق گفت:آنچه موجب نگرانی صنعت برق به ویژه در پیک مصرف برق تابستان شده است، استخراج رمز ارز در منازل است چرا که هر ماینر به اندازه یک کولر گازی برق مصرف می کند.

استخراج رمزارزها با دستور روحانی ممنوع شد
رئیس‌جمهور گفت: از امروز تا پایان شهریور هر نوع استخراج رمز ارز ممنوع و غیر قانونی است. 

درآمد ۱ میلیارد دلاری از رمزارزها؛ «ایران با استخراج بیت‌کوین تحریم‌ها را دور می‌زند»
در حالی‌ که مقامات ایرانی می‌گویند قطعی برق در کشور طی روز‌های اخیر ناشی از استخراج رمزارزها است، نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد حدود ۴.۵ درصد از مجموع استخراج بیت کوین در جهان در ایران انجام می‌شود.