صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت کوین رکورد جدید زد

کد خبر 77800 1399-10-08 08:41
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
بیت کوین در ادامه رکوردشکنی های خود وارد کانال ۲۶ هزار دلاری شد.
بیت کوین رکورد جدید زد


بیت کوین سرانجام نه تنها جایگاه خود را در کانال ۲۴ هزار دلاری تثبیت کرد بلکه به لطف ورود تقاضاهای جدید برای نخستین بار به کانال ۲۶ هزار دلار نیز وارد شد. بیت کوین برای لحظاتی وارد کانال ۲۷ هزار دلاری نیز شد اما از آن عقب نشست.
 بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به مثبت ۱۲.۹۸ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۴.۱۷ درصدی به ۲۶ هزار و ۹۰۳.۶۸ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز بیست و هفتم دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۷ هزار و ۲۷۳ دلار رسید. رکورد قبلی این ارز مربوط به روز بیست و ششم دسامبر سال ۲۰۲۰ بوده که در آن این ارز به قیمت ۲۵ هزار و ۶۸۳.۲۹ دلار رسید.
بیتکوین امسال را رویایی سپری کرده و ارزش آن نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۷۵ برابر افزایش یافته است. ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر بیش از حدود ۴۷۶ میلیارد دلار است.
پتر شف_ کارشناس ارزهای دیجیتالی گفت: حدود ۷۰ درصد کل سهم بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین است و این بدان معناست که هر تغییر و تحولی در قیمت بیت کوین روی قیمت سایر ارزهای دیجیتالی نیز تاثیر مستقیمی خواهد داشت. شاهد بودیم که ۲۰۲۰ برای ارزهای دیجیتالی فراموش نشدنی و پر از دستاوردهای بزرگ بود.  
برخی از معامله گران معتقدند بیتکوین پتانسیل شکستن سقف ۱۰۰ هزار دلاری را نیز در طولانی مدت دارد.   بیتکوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.
البته صعود قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر افزایشی بود؛ به گونه ای که اتریوم با ۷.۴۱ درصد افزایش به ۶۹۱.۲۹ دلار، بیت کوین کش با ۷.۸۱ درصد صعود به ۳۴۸.۱۱ دلار، لایت کوین با ۰.۵۶ درصد جهش به ۱۳۱.۳۰ دلار،  مونرو با ۲.۲۱ درصد صعود به ۱۶۱.۶۵ دلار، دش با ۱.۰۶ درصد پیشروی به ۱۰۷.۵۲ دلار، زدکش با ۱.۷۴ درصد افزایش به ۶۸.۳۶ دلار و میکر با ۴.۴۲ درصد صعود به ۵۵۷.۴۶ دلار رسید.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » دلار | ارز | بازار | چین | ارز دیجیتال |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید