صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

رکورد ۲۰ هزار دلار شکست؛ بازده یک ساله سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به ۱۹۲ درصد رسید 

کد خبر 73777 1399-09-26 21:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
قیمت بیت‌کوین، نخستین و پرطرفدارترین ارز دیجیتالی جهان ، برای اولین بار از زمان به جریان افتادن آن در سال ۲۰۰۹، روز چهارشنبه (۱۶ دسامبر) از مرز ۲۰ هزار دلار عبور کرد.
رکورد ۲۰ هزار دلار شکست؛ بازده یک ساله سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین به ۱۹۲ درصد رسید 


بهای بیت کوین در جریان مبادلات روز چهارشنبه بازارهای مالی جهانی به اوج تاریخی ۲۰ هزار و ۶۸۹ دلار رسید. این چهارمین خیز قیمتی بیت کوین به سمت ۲۰ هزار دلار از ۳۰ نوامبر گذشته تا امروز(۱۶ دسامبر) به شمار می رفت؛ خیزهایی که تا امروز موفق به شکستن رکورد ۲۰ هزار دلار نشده بودند و حداکثر در نرخ ۱۹ هزار و ۸۳۲ دلار متوقف شده بودند.
بیت کوین در جریان معاملات ۲۴ نوامبر نیز تا ۱۹ هزار و ۱۲۹ دلار صعود کرده بود ولی تنها دو روز بعد این نرخ تا ۱۷ هزار و ۷۶ دلار سقوط کرده بود.
بهای بیت کوین پیشتر در جریان مبادلات ۱۵ دسامبر سال ۲۰۱۷ رکورد ۱۹ هزار و ۶۶۶ دلار را شکسته بود ولی سپس دچار یک روند نزولی مستمر شد؛ به طوری که نرخ آن در جریان معاملات ۱۴ دسامبر ۲۰۱۸ به سه هزار و ۱۸۳ دلار رسید که پایین ترین بهای این ارز رمز گذاری شده طی دو سال گذشته محسوب می شود.
قیمت بیت کوین سپس تا ۱۱ هزار و ۸۶۵ دلار در جریان معاملات ۲۸ ژوئن سال ۲۰۱۹ بالا رفت ولی بار دیگر افت آن تا ۵ هزار و ۱۶۵ دلار طی داد و ستدهای ۱۳ مارس ۲۰۲۰ رقم خورد.
نخستین رمز ارز جهان یک سال پیش در سطح ۷ هزار و ۸۰ دلار معامله می شد و از این نظر سرمایه گذاران بر روی این ارز دیجیتالی بازده ۱۹۲ درصدی کسب کرده اند.
بازده ۱۹۲ درصدی بیت کوین در شرایطی است که شاخص داوجونز طی یک سال گذشته ۵.۸ درصد افزایش یافته و متوسط قیمت سهام ۵۰۰ شرکت برتر بورس های آمریکا در این مدت ۱۴.۴ درصد رشد کرده است. قیمت جهانی طلا نیز طی یک سال گذشته تنها ۲۲ درصد بالا رفته است.
تحلیل گران بازارهای مالی رکوردشکنی بیت کوین را ناشی از افزایش استقبال از نخستین رمزارز جهان و بالا رفتن ریسک پذیری در بازارهای مالی جهان تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا می دانند.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » کرونا | بورس | سهام | آمریکا | دلار | ارز | طلا | بازار | ارز دیجیتال |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


بیت کوین در کانال حساس
بیت کوین در کانال مهم ۳۸ هزار دلاری در حال نوسان است تا مسیر حرکت بعدی اش مشخص شود.

بیتکوین نیم میلیون دلاری در راه است؟
کیتی وود- مدیرعامل موسسه آرک اینوستمنت- قیمت ۳۰ هزار دلاری فعلی بیتکوین را بسیار پایین دانست و افزود که انتظار دارد روزی قیمت این رمزارز به نیم میلیون دلار برسد.  


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید