صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

حقایقی درباره بیت کوین

کد خبر 67533 1399-09-10 08:41
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
ارزش بیت کوین امسال سه برابر شده است.
حقایقی درباره بیت کوین


بیت کوین در حال حاضر محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان محسوب می شود و بیشترین سهم را از این بازار دارد. در روزهای اخیر خیز بیت کوین به سمت رکوردشکنی جدید خبرساز شده است.
در ادامه با حقایقی در خصوص این ارز آشنا می شوید:
۱_ در ١٧ دسامبر ۲۰۱۷ ارزش بیتکوین با رسیدن به ۱۹ هزار و ۸۹۱ دلار به اوج تاریخی خود رسید اما پس از آن با ریزش شدیدی مواجه شد؛ تا جایی که تا روز ۲۲ دسامبر با از دست دادن حدود یک سوم ارزش خود به ۱۴ هزار و ۲۱۰ دلار رسید.
۲_ ارزش بیت کوین از ابتدای امسال تاکنون تقریبا سه برابر شده است.
۳_ بیت کوین یکی از داغ ترین موضوعات توییتری این روزها نیز هست. در ماه نوامبر به طور متوسط روزانه بیش از ۶۰ هزار توییت در خصوص بیتکوین منتشر شده است. البته این رقم با رکورد روزانه ۱۰۰ هزار توییت در دسامبر ۲۰۱۷ فاصله زیادی دارد. 
۴_ میزان جست وجوی کلمه بیت کوین در نیجریه بیش از هر جای دیگری در جهان است. در مقایسه با چهار سال پیش، ارزش پول ملی این کشور در مقابل دلار نصف شده است و به همین دلیل نیز مردم این کشور تمایل بالایی به خرید بیتکوین برای کسب سود یا حفظ ارزش پول خود پیدا کرده اند. 
۵_ تعداد بیت کوین هایی که می توانند استخراج شوند محدود هستند و به همین دلیل انتظار می رود به مرور زمان و با حفظ تقاضا در سطح کنونی ارزش بیت کوین بیش از سطح فعلی افزایش پیدا کند. امکان استخراج ۲۱ میلیون بیتکوین در سراسر جهان وجود دارد.
۶_ با وجود نامشخص بودن هویت معامله گران، حجم تراکنش ها از طریق بلاک چین کاملا مشخص و قابل مشاهده است. 
۷_ بیت کوین ها در کیف پول الکترونیکی نگهداری می شوند و فراموش کردن یا از دست رفتن اطلاعات این کیف پول به منزله از دست رفتن جبران ناپذیر بیت کوین برای صاحب آن خواهد بود. 
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » دلار | ارز | طلا | بازار | چین | ارز دیجیتال | پول |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید