صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت کوین در اوج سه ساله

کد خبر 63903 1399-09-01 09:12
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بیت کوین حدود ۱۱۰۰ دلار دیگر تا شکستن رکورد تاریخی خود فاصله دارد.
بیت کوین در اوج سه ساله


ورود تقاضای جدید به بازار و تشکیل صفوف خرید باعث از سرگیری روند صعودی قیمت بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتالی شد. برای نخستین بار در سه سال اخیر ارزش بیت کوین از ۱۸ هزار دلار عبور کرده است و انتظار می رود این روند صعودی ادامه دار باشد.  
بیتکوین امسال را رویایی سپری کرده و ارزش آن نسبت به ابتدای سال حدود ۱.۵ برابر افزایش یافته است. معامله گران ارزهای دیجیتالی مدعی هستند که شرایط با سال ۲۰۱۷ متفاوت است و این ارز می تواند حتی کانال ۲۰ هزار دلاری را نیز بشکند. ارزش بازار بیتکوین در حال حاضر بیش از ۳۳۰ میلیارد دلار است.  
جوزف گواگلیردو_ کارشناس امور ارزی در موسسه تروتمان گفت: شکی نیست که همه گیری کرونا باعث افزایش اقبال جهانی به ارزهای دیجیتالی شده است و حالا همه به دنبال راه های انتقال وجه سریع تر و  کم دردسر تر هستند.  
 بازدهی هفتگی محبوب ترین ارز دیجیتالی جهان به ۱۵.۱۳ درصد رسیده است. طی ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین با ثبت صعود ۳.۴۷ درصدی به ۱۸ هزار و ۶۱۸.۲۷ دلار رسید. بالاترین رکورد ثبت شده ارزش بیت کوین مربوط به روز هفدهم دسامبر سال ۲۰۱۷ بوده که در آن این ارز به قیمت ۱۹ هزار و ۷۸۳.۰۶ دلار رسید اما تنها کمی پس از آن این ارز با ریزشی شدید حدود یک سوم ارزش خود را از دست داد.  
البته افزایش قیمتها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر صعودی بود؛ به گونه ای که اتریوم با ۷.۹۳ درصد افزایش به ۵۱۳.۵۷ دلار، بیت کوین کش با ۴.۹۲ درصد صعود به ۲۵۷.۱۹ دلار، لایت کوین با ۳.۴۲ درصد جهش به ۸۴.۱۱ دلار،  مونرو با ۰.۹۴ درصد افزایش به ۱۲۲.۳۸ دلار، دش با ۱.۱۸ درصد صعود به ۸۴.۴۸ دلار، زدکش با ۰.۷۲ درصد افزایش به ۶۳.۴۷ دلار و میکر با ۱.۰۷ درصد پیشروی به ۵۲۳.۱۶ دلار رسید.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » کرونا | دلار | ارز | بازار | ارز دیجیتال |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید