صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

قیمت بیت کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بازارهای دیگر حرفی برای گفتن ندارند

کد خبر 5925 1399-02-11 17:15
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
بیت کوین با عبور از سد قیمتی ۹,۰۰۰ دلار و رسیدن به محدوده ۹,۴۰۰ دلار، گوی سبقت را از بازارهای سهام ربود. پادشاه ارزهای دیجیتال ۱۲ روز مانده به هاوینگ، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۷ درصد رشد داشته است.
قیمت بیت کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بازارهای دیگر حرفی برای گفتن ندارند


بیت کوین با عبور از سد قیمتی ۹,۰۰۰ دلار و رسیدن به محدوده ۹,۴۰۰ دلار، گوی سبقت را از بازارهای سهام ربود. پادشاه ارزهای دیجیتال ۱۲ روز مانده به هاوینگ، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۷ درصد رشد داشته است.
 قیمت بیت کوین صبح امروز توانست از رقم ۹,۰۰۰ دلار عبور کند. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در محدوده ۹,۴۰۰ دلار معامله می شود. جهش بیت کوین باعث شده تا پادشاه ارزهای دیجیتال گوی سبقت را از شاخص صنعتی داو جونز، به عنوان یکی از اصلی ترین شاخص های سهام در دنیا، برباید. عملکرد بیت کوین (نارنجی) در مقایسه با طلا (زرد)، اوراق قرضه ده ساله دولتی (سیاه) و شاخص S&P500 (آبی)
از ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) تا به اینجا بیت کوین چیزی بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته است. ۱۳ مارس قیمت هر واحد بیت کوین تا ۳,۸۵۰ دلار سقوط کرد. از سوی دیگر، شاخص داو جونز که ۲۳ مارس (۴ فروردین) تا رقم ۱۸,۲۱۰ دلار پایین رفته بود، در تلاش اخیرش برای رسیدن به بیشینه قیمت خود در حدود ۳۶ درصد رشد کرد و توانست خود را تا محدوده ۲۴,۷۵۰ دلار بالا بکشد.
با توجه به این مسئله می توان گفت که بیت کوین بار دیگر ثابت کرد که تا به اینجای سال (میلادی)، بهترین عملکرد را در میان دارایی های دیگر داشته است.
همزمان با اجرای سیاست های فاصله گذاری اجتماعی در آمریکا و بسته شدن کسب وکارهای مختلف در نیمه ابتدایی ماه مارس، بیت کوین نیز ۱۲ و ۱۳ مارس را در حالی پشت سر گذاشت که قیمتش با بیش از ۵۰ درصد سقوط، به ۳,۸۵۰ دلار رسید.
شرایط برای بازارهای سهام نیز چندان تعریف نداشت و داو جونز نیز ۱۰ درصد کاهش ارزش را تجربه کرد. وضعیت قرمز بازار برای داو جونز در روزهای بعد هم ادامه داشت و این شاخص ۲۳ مارس به کف قیمت خود رسید.
پس از کف قیمت اخیر بیت کوین، این ارز دیجیتال توانست احیای قیمتی قابل قبولی را داشته باشد؛ تا جایی که دیروز شاهد جبران ضررهای ناشی از سقوط ماه مارس بودیم.
هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین هم ۱۲ روز دیگر اتفاق می افتد و پس از آن عرضه بیت کوین نصف خواهد شد؛ به عبارت دیگر از ۱۲ روز آینده، تولید بیت کوین ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.
نظرات پیرامون هاوینگ و تاثیرات آن بر قیمت بیت کوین متفاوت است. به عقیده برخی، هاوینگ باعث افزایش قیمت خواهد شد و برخی دیگر می گویند که نتایج این رویداد پیش از وقوع آن بر قیمت اثر گذاشته است و پس از هاوینگ شاهد افزایش یا کاهش چشمگیری نخواهیم بود.
به گفته برخی از متخصصان بازار، ممکن است هاوینگ پیش رو، رفتاری مانند هاوینگ های قبلی نداشته باشد. تنها باید منتظر ماند و دید که هاوینگ چه تاثیری بر بازار خواهد گذاشت.

کلمات کلیدی » سهام | آمریکا | دلار | ارز | ارز دیجیتال |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


صندوق نفتی نروژ بیت کوین می‌خرد
دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه ۱.۵۱ درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به ۶۰۰ بیت کوین می رسد که حدود ۶.۳ میلیون دلار با قیمت فعلی ارزش دارد.

ارز دیجیتال تتر چیست؟ | دلیل رشد سریع ارز دیجیتال تتر چیست؟
اگر با ارزهای دیجیتال آشنایی دارید احتمالا تاکنون نام ارز دیجیتال تتر به گوشتان خورده است. ارز تتر یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال در جهان و سومین ارز دیجیتال بزرگ بعد از بیتکوین و اتریوم به شمار می رود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید