صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / استخراج و ماینر

خطر خاموش در کمین کاربران فضای مجازی

کد خبر 36352 1399-06-04 09:32
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا از شناسایی بدافزاری که مجرمان از آن در قالب نرم افزار اقدام به استخراج و دریافت بیت کوین می‌کنند، خبر داد.
خطر خاموش در کمین کاربران فضای مجازی


سرهنگ علی محمد رجبی با بیان اینکه به تازگی بدافزار هایی مشاهده شده که در قالب نرم افزار استخراج و دریافت بیت کوین در حال فعالیت هستند، گفت: پس از رصد های کارشناسان پلیس فتا مشاهده شده برخی از وب سایت های اینترنتی و تبلیغاتی که توسط افراد سودجو تحت عناوین مختلف اعم از استخراج و دریافت بیت کوین وجود دارند که حاوی بد افزار های آلوده بوده و قصد سوءاستفاده از سیستم و سرور شرکت ها را دارند.
وی افزود: این نوع بدافزار ها بسیار هوشمند هستند، زیرا فقط به چرخه های CPU برای انجام کار خود نیاز دارند.
سرهنگ رجبی تصریح کرد: می توان این بدافزار ها را خطر خاموش نیز نام گذاری کرد، هرچه این بدافزار ها دیرتر شناسایی و حذف شوند، مجرمان سوء استفاده بیشتری از کاربران خواهند کرد.
به گفته رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، بهترین راه امنیتی در برابر بدافزار های ارز های دیجیتال، بالا بردن آگاهی است، گرچه راه هایی برای حذف و مقابله به آن ها وجود دارد؛ اما کاربران باید بدافزار های ارز دیجیتال را بشناسند و با کریپتوجکینگ آشنایی داشته باشند و رابطه ی آن را با استخراج ارز های دیجیتال بدانند.
 

کلمات کلیدی » ارز دیجیتال | پلیس |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید