صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / بیت کوین

ضبط میلیون‌ها دلار بیت‌کوین از گروه‌های تروریستی

کد خبر 33925 1399-05-25 10:05
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
نیروهای فدرال آمریکا میلیون‌ها دلار بیتکوین و بیش از ۳۰۰ کیف پول رمزارزها را از سازمان‌های تروریستی چون القاعده ضبط کرده‌اند.
ضبط میلیون‌ها دلار بیت‌کوین از گروه‌های تروریستی


 وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد، این بزرگترین کشف و ضبط رمزارزها از گروه ها و نهادهای تروریستی است. به گفته این وزارتخانه "این اقدامی کوچک از یک ابتکار عمل بزرگ و گسترده تر برای متوقف کردن عملیات مالی گروه های تروریستی است. نیروهای اداره تحقیقات فدرال آمریکا، وزارت امنیت کشور و سرویس درآمد داخلی ایالات متحده در این تحقیقات حضور داشتند."
گروه های تروریستی چون القاعده به صورت منظم از اهداکنندگان رمز ارزها برای حمایت از خود درخواست کرده و از رسانه های اجتماعی برای تسریع این درخواست ها استفاده می کنند.
آمریکا همچنین یک وبسایت و چهار صفحه فیسبوک را که داعش از آن برای فروش تجهیزات جعلی حفاظت شخصی استفاده می کرد، یافته و آنها را توقیف کرد.
تحقیقات باید به دادگاه برود تا در این مرحله دولت تصمیم بگیرد که این وجوه چطور باید مورد استفاده قرار گیرد. در صورت تایید، مبالغ جمع آوری شده از کیف های پول الکترونیکی ممکن است به صورت کامل یا نسبی به سازمانی اهدا شود که از قربانیان تروریسم حمایت می کند.کلمات کلیدی » آمریکا | رمز ارز | وزارت |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ بیت کوین


بیت کوین دوباره به بالای ۴۲ هزار دلار صعود کرد
ارزش بیت کوین تا بیش از ۴۲ هزار دلار افزایش یافته و ۲۵ درصد طی ۲۴ ساعت گذشته رشد داشته است.

جزئیات انتخابات هیئت رئیسه مجلس/ تبیین سازوکار نظارت بر رمزارزها
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ثبت نام نمایندگان متقاضی عضویت در هیئت رئیسه از ساعت ۱۸ امروز آغاز می‌شود،گفت: فراکسیون‌های مجلس امروز درباره انتخابات هیئت رئیسه جلسه برگزار می‌کنند.