صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت‌کوین مرز ۱۰ هزار دلار را رد کرد

کد خبر 29393 1399-05-06 17:44
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
قیمت بیت‌کوین برای اولین بار از ابتدای ماه ژوئن سال جاری میلادی، اکنون بار دیگر به بیش از ۱۰ هزار دلار رسیده است.
بیت‌کوین مرز ۱۰ هزار دلار را رد کرد


در حالی که بیت کوین در ماه های گذشته با نوسانات زیادی همراه بود و پس از دوره ای طولانی که در ۹۰۰۰ دلار ثابت مانده بود، اکنون بار دیگر مرز ۱۰ هزار دلاری را رد کرده است. طبق گزارش سی ان بی سی، بیت کوین طی هفت روز گذشته نزدیک به ۱۱ درصد افزایش قیمت داشته و این در حالی است که بازارهای سهام جهانی در هفته گذشته با ادامه روند صعود طلا، با مشکل مواجه شدند.
بهای بیت کوین در حالی که در هفته های اخیر تا ۱۰ هزار دلار نیز افزایش یافته بود، در اسفند ماه سال گذشته و متاثر از شیوع کرونا در جهان، . نوسانات شدید بیت کوین باعث شد بسیاری از افراد نسبت به ورود برای معامله این ارز احتیاط کنند؛ چرا که در بازه زمانی ژوئن تا دسامبر ۲۰۱۷ ارزش بیت کوین ۴۰۰ درصد افزایش یافت اما در بازه زمانی اکتبر تا دسامبر سال گذشته ارزش آن ۳۰ درصد کاهش یافت.
با وجود این، همچنان تحلیل های زیادی از آینده بیت کوین منتشر می شود، کمااینکه چندی پیش شرکت بلومبرگ با انتشار یادداشتی که بهای رمز ارز بیت کوین در سال جاری میلادی به ۲۰ هزار دلار نیز خواهد رسید. کیتی استوکتون، یکی از کارشناسان و تحلیلگران فعال در این حوزه، اظهار کرده بود بیت کوین از لحاظ تکنیکال جایگاه خود را روی ۸۰۰۰ دلار به ثبات رسانده و درصورتی که به سطوح بالاتر از ۱۰ هزار دلار صعود کند، می تواند افزایش قیمت چشمگیری را تجربه کند.
در حالی که زمزمه هایی از تولید واکسن کرونا به گوش می رسد، اکنون ویجی آیار، مدیر شرکت سرمایه گذاری لونو که در زمینه رمز ارزها فعالیت می کند، معتقد است بیت کوین از این زمزمه ها منتفع می شود و می گوید: اگر دولت های بزرگ به تخصیص بسته های حمایتی ادامه دهند، روند افزایشی بازار این رمزارز ادامه پیدا خواهد کرد. این روند افزایشی بازار طلا و بازارهای سهام را نیز شامل می شود و بیت کوین و دیگر رمزارزها این مسیر را دنبال می کنند.کلمات کلیدی » کرونا | سهام | دلار | ارز | طلا | بازار | مرز | رمز ارز | دولت |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


صندوق نفتی نروژ بیت کوین می‌خرد
دارایی ارز مجازی صندوق ثروت ملی نروژ به واسطه ۱.۵۱ درصد سهام آن در شرکت میکرواستراتژی به ۶۰۰ بیت کوین می رسد که حدود ۶.۳ میلیون دلار با قیمت فعلی ارزش دارد.

ارز دیجیتال تتر چیست؟ | دلیل رشد سریع ارز دیجیتال تتر چیست؟
اگر با ارزهای دیجیتال آشنایی دارید احتمالا تاکنون نام ارز دیجیتال تتر به گوشتان خورده است. ارز تتر یکی از پرطرفدارترین ارزهای دیجیتال در جهان و سومین ارز دیجیتال بزرگ بعد از بیتکوین و اتریوم به شمار می رود.

سقوط آزاد بیت‌کوین اعلام آخرین وضعیت مشهورترین ارزهای دیجیتال
با افزایش تمایل معامله‌گران به سرمایه گذاری بر دارایی‌های امن نظیر طلا، بیت کوین که طی چند ماه اخیر قله ۱۲ هزار دلاری را فتح کرده بود، وارد فاز ریزشی شد.

خبر خوش برای استخراج کنندگان رمزارز
مدیرعامل توانیر گفت: طرح برق امید فرصت خوبی را برای توسعه صرفه جویی در کشور ایجاد خواهد کرد و حتی می تواند باعث رونق صنایع و بکارگیری برق صرفه جویی شده حاصل از این طرح در استخراج رمز ارز شود.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید