صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت‌کوین چیست؟ برای خرید بیت‌کوین چگونه باید اقدام کرد؟

کد خبر 25257 1399-04-22 15:44
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
بیت‌‌کوین یک ارز دیجیتال غیردولتی و نامتمرکز است. بیت‌کوین به صورت فیزیکی وجود ندارد و از آن می‌توان برای خریدهای الکترونیکی استفاده کرد. هدف بیت کوین انتقال و ذخیره امن پول است.
بیت‌کوین چیست؟ برای خرید بیت‌کوین چگونه باید اقدام کرد؟


جهان با سرعت بالایی به سمت دیجیتالی شدن پیش می رود. چند سالی است که یکی از اجزای مهم جهان ما انسان ها، یعنی پول نیز به سمت دیجیتالی شدن رفته است. ارزهای دیجیتال وارد بازارهای جهانی شده و جایگاه خوبی را کسب کرده اند. لذا تقاضا برای خرید ارزهای دیجیتال و خصوصاً بیت کوین در سراسر جهان افزایش یافته است. در ادامه به معرفی بیت کوین و روش های خرید آن می پردازیم. بیت کوین چیست؟
بیت کوین یک ارز دیجیتال غیردولتی و نامتمرکز است. بیت کوین به صورت فیزیکی وجود ندارد و از آن می توان برای خریدهای الکترونیکی استفاده کرد. هدف بیت کوین انتقال و ذخیره امن پول است.
ارزش بیت کوین چگونه تعیین می شود؟
ارزش بیت کوین توسط اشخاص خاصی تعیین نمی شود. بلکه با توجه به قانون عرضه و تقاضا قیمت آن بالا و پایین می شود. به این صورت که اگر عرضه در بازار بیشتر از تقاضا باشد، قیمت ها نزولی و اگر میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت ها صعودی خواهد بود. همچنین بیت کوین به صورت نامحدود وجود ندارد و همین ویژگی باعث بالا رفتن قیمت آن در طول زمان و ارزشمند شدن آن شده است.
ویژگی های اصلی بیت کوین چیست؟
بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال، ویژگی هایی متفاوت با پول کاغذی دارد. در ادامه چند ویژگی مهم این ارز دیجیتال پرطرفدار را بیان کرده ایم:
•  فعالیت ها در بیت کوین محرمانه است.در خرید و فروش بیت کوین نیازی به ثبت نام و احراز هویت وجود ندارد. البته که می توان تراکنش های بیت کوین را در صورت نیاز ردیابی کرد، اما به طور کلی برای خرید بیت کوین نیازی به ارائه اطلاعات شخصی وجود ندارد.
•  مشخصات و اطلاعات کاملاً شفاف هستند.تک تک تراکنش ها با تمامی جزئیات در دفتری به نام بلاک چین نگهداری می شود. یعنی اگر شما یک حساب بیت کوین عمومی داشته باشید، هر کسی می تواند بگوید که در آن حساب چه مقدار بیت کوین وجود دارد. اما کسی نمی تواند اطلاعات صاحب حساب را بداند.
•  بیت کوین تورم ندارد.بر خلاف پول های چاپی بیت کوین تورم ندارد.
•  قابل برگشت نیست.پس از ارسال بیت کوین شما قادر به پس گرفتن آن نخواهید بود. این ویژگی می تواند جلوی کلاهبرداری ها را بگیرد اما برای کسانی که آشنایی کامل با فرآیند خرید و فروش بیت کوین ندارند ممکن است دردسرساز شود.
برای خرید بیت کوین چگونه باید اقدام کرد؟
متأسفانه به دلیل تحریم های علیه ایران، خرید و فروش بیت کوین از طریق بسیاری از صرافی های معتبر بین المللی برای ایرانیان مقدور نیست. با این وجود روش های مختلفی برای خرید این ارز دیجیتال وجود دارد که در ادامه آورده ایم:
•  خرید از طریق افراد واسطه و به صورت مستقیم:خرید به صورت حضوری از کسانی که خود بیت کوین استخراج می کنند و یا کسانی که مانند واسطه عمل می کنند، یکی از روش هایی است که برای خرید بیت کوین در نظر گرفته شده است. این افراد را می توان از سایت ها و یا گروه های مختلف شبکه های اجتماعی پیدا کرد. اگر این روش را انتخاب کردید، باید حواستان بسیار جمع باشد تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرید.
•  خرید از صرافی های آنلاین:علی رغم تمامی مشکلات تحریم ها هنوز هم تعداد معدودی از صرافی ها خدماتی به ایرانیان ارائه می دهند.شما با عضویت در این صرافی ها می توانید نسبت به خرید بیت کوین اقدام کنید.
•  خرید از طریق شرکت های خرید و فروش ارز دیجیتال در ایران:در حال حاضر شرکت های مختلفی بسترهایی برای خرید و فروش بیت کوین فراهم کرده اند. شما با مراجعه به سایت های خرید بیت کوین می توانید نسبت به خرید اقدام کنید. فقط باید حواستان به معتبر بودن سایت باشد. عنوان مثال یکی از بسترهای معتبر اکسچنج نیل است؛ پلتفرمی برای خرید بیت کوین که تمامی اطلاعات و قیمت های روزانه در آن وجود دارد و می تواند گزینه مناسبی برای خرید بااطمینان بیت کوین باشد.کلمات کلیدی » ایران | طلا | بازار | چین | ارز دیجیتال | کلاهبرداری | دولت |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید