صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

لو رفتن اطلاعات ۵.۵میلیون مشترک رایتل در ایران

کد خبر 14457 1399-03-14 21:14
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
یک هکر اطلاعات ۵.۵میلیون مشترک رایتل را برای فروش گذاشته، اطلاعاتی که چهارشنبه ۱۴خرداد در قبال آن مقداری بیت کوین به ارزش هزار دلار طلب کرده است.
لو رفتن اطلاعات ۵.۵میلیون مشترک رایتل در ایران


یک هکر اطلاعات ۵.۵میلیون مشترک رایتل را برای فروش گذاشته، اطلاعاتی که بنابه گزارش خبرگزاری ایسنا چهارشنبه ۱۴خرداد در قبال آن مقداری بیت کوین به ارزش هزار دلار طلب کرده است.
این کاربر که بر اساس گمان برخی از کارشناسان فنی ایرانی به نظر می رسد، اعلام کرده که در ابتدا به خود رایتل پیشنهاد داده تا با ارائه ۵ بیت کوین به او، از افشای این اطلاعات جلوگیری کند و زمانی که دیده رایتل علاقه ای به این کار نداشته، قصد فروش و عرضه آنها را به صورت عمومی گرفته است. این هکر هم چنین ادعا کرده که تمامی اطلاعات به روز بوده و او آنها را در آوریل۲۰۲۰ (فروردین و اردیبهشت۹۹) استخراج کرده است.
لورفتن اطلاعات شخصی مربوط به کاربران تلگرامی به دلیل استفاده از نسخه های غیررسمی این اپلیکیشن و استفاده کنندگان از فروشگاههای آنلاین داخلی و حتی اطلاعات ثبت احوالی ایرانیان در روزهای ابتدایی فروردین ماه سال جاری و پس از آن اخباری از نشت اطلاعات در برخی از سازمانها، در ماه های گذشته از ابتدای سال، به یکی از مهم ترین و پرجنجال ترین اخبار تبدیل شده بود.

کلمات کلیدی » ایران | دلار | ارز | طلا | اردیبهشت | خرداد |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاکچین برگزار می شود
وبینار آشنایی با قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری رمزارز پایه و بلاکچین با هدف کمک به کسب‌وکارها و با محوریت بی‌اثر کردن تحریم‌ها برگزار می‌شود.

کارگروه کارشناسی برای تصمیم گیری درباره رمزارز تشکیل شود
انجمن صنفی فناوری‌های نوین مالی (فین تک) در نامه‌ای از بانک مرکزی و مجلس شورای اسلامی خواست با ایجاد کارگروهی با حضور فعالان حوزه رمزارز، برای این بخش تصمیم‌گیری کارشناسی صورت گیرد.

اقدام اخیر کشور برای تنظیم گری ارز دیجیتال بررسی می شود
نشست «تحلیل و بررسی اقدامات اخیر ایران برای تنظیم گری رمزارزها» توسط پژوهشگاه فضای مجازی برگزار می شود.

آمریکا در قبال احیای شبکه انتقال سوخت ۵ میلیون دلار به هکرها باج داد
طبق گزارشی جدید شرکت آمریکایی کلونیال پایپ لاین چند ساعت پس از حمله سایبری، باجی به شکل رمز ارز و به ارزش ۵ میلیون دلار به هکرها پراخته تا بتواند شبکه انتقال سوخت خود را احیا کند.