صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

کشف مصرف غیرمجاز برق برای تولید رمزارز به اندازه یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی

کد خبر 127678 1400-08-08 19:48
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
کشف مصرف غیرمجاز برق برای تولید رمزارز به اندازه یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی
 کشف مصرف غیرمجاز برق برای تولید رمزارز به اندازه یک نیروگاه ۱۰۰۰ مگاواتی

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از راهکارهای وزارت نیرو این بوده که برای استخراج کنندگان مجاز شرایطی را فراهم کند که بتوانند از انرژی تجدیدپذیر استفاده کنند و تهاتر انرژی داشته باشند و به محض آماده شدن این طرح و همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این طرح را در اختیار دولت برای تصویب قرار می‌دهیم.
سخنگوی صنعت برق از تکمیل 70 درصدی ذخایر سوخت نیروگاه‌های کشور خبر داد و گفت: انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان، زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.
رجبی مشهدی از افزایش 450 میلیون لیتری ذخایر نفت گاز مایع نیروگاه‌ها نسبت به زمان مشابه سال قبل خبر داد و افزود: در حال حاضر روند سوخت رسانی به نیروگاه‌ها خوب بوده و انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت همچنان ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.
وی ادامه داد: سوخت اصلی نیروگاه‌های حرارتی که تامین کننده اصلی برق کشور هستند، گاز است و پس از آن نفت گاز به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می‌شود.
رجبی مشهدی از آمادگی صنعت برق کشور برای مقابله با حملات سایبری خبر داد و گفت: یکی از مسائل مهمی که در هر کشوری پیش‌بینی می‌شود آمادگی برای مقابله با حملات سایبری است که در صنعت برق ایران نیز در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.
سخنگوی صنعت برق در خصوص آخرین وضعیت پرداخت خسارات مشترکان برق گفت: با توجه به این‌که مشترکان اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند، در سریع‌ترین زمان پرداخت‌ها صورت می‌گیرد و پیگیر این موضوع هستیم.
وی افزود: اقدامات خوبی در حوزه بیمه صنعت برق به منظور پرداخت خسارات مشترکان ناشی از خاموشی‌های اخیر صورت گرفته است اما تاکنون قرارداد منعقد نشده اما فرض بر این است که اوایل آذرماه شرکت بیمه مشخص شود.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق تصریح کرد: براساس برنامه زمانبندی قرار شده که تا پیک سال آینده 3600 مگاوات نیروگاه در مدار بهره‌برداری قرار گیرد و ظرف چهار سال آینده بتوانیم 15 هزار مگاوات نیروگاه را وارد مدار کنیم.
وی ادامه داد: همچنین با سرمایه گذاری بخش خصوصی حدود 10 هزار مگاوات توسط صنایع انرژی‌بر تامین می‌شود و 10 هزار مگاوات نیز در بحث مدیریت بار ذخیره خواهیم کرد لذا در مجموع 40 هزار مگاوات می‌توانیم برای تامین برق کشور فراهم کنیم.
وی با اشاره به آخرین وضعیت شناسایی تولیدکنندگان غیرمجاز رمزارز گفت: تاکنون 220 هزار دستگاه غیرمجاز استخراج رمز ارز معادل هزار مگاوات برق نیروگاه از طریق الگوی بار مصرفی و اطلاعات مردمی کشف شده که بیش از 56 درصد از کشفیات توسط گزارش‌های مردم صورت گرفته است.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه
پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه جهانایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید در صورتی که مک‌دونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده مک دونالد در تلویزیون خواهد خورد؛ با این حال، مک دونالد پاسخ داد، "فقط در صورتی که تسلا گریمیس کوین را بپذیرد."

تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار
تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار بازار مالیایرنا نوشت: تهران- ایرنا- بازار رمز ارزها امروز (چهارشنبه) نیز مانند روز گذشته روند افزایشی داشت، به طوری که ۹ رمزارز صدرنشین بازار معاملات با افزایش قیمت مواجه شدند.

بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟
بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟ جهانایسنا به نقل از تایتل‌پرس نوشت: در روزهای اخیر، به دلیل افزایش فروش در ماه نوامبر، قیمت طلا و نقره به بالاترین حد خود رسید و تحلیلگران اظهار کردند که همچنان دارایی‌های جایگزین خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید
صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست به علت تبعات بی ثبات کننده اقتصادی و مالی، استفاده از ارز رمز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کنار بگذارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید