صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بانک مرکزی کوبا بیت‌کوین را به رسمیت شناخت

کد خبر 127200 1400-06-07 07:21
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
بانک مرکزی کوبا در اقدامی تاریخی اعلام کرد که از این پس رمزارزهایی نظیر بیت‌کوین را به رسمیت می‌شناسد و بر بازار و معاملات آنها نظارت خواهد داشت.
بانک مرکزی کوبا بیت‌کوین را به رسمیت شناخت

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، بانک مرکزی کوبا در اقدامی تاریخی اعلام کرد که از این پس رمزارزهایی نظیر بیت‌کوین را به رسمیت می‌شناسد و بر بازار و معاملات آنها نظارت خواهد داشت.
در بخشنامه ۲۱۵ که دیروز در روزنامه دولتی آفیشال گازته منتشر شد آمده است که بانک مرکزی کوبا قوانین جدیدی برای نحوه معامله رمزارزها وضع خواهد کرد. بانک‌ها و مؤسسات مالی تجاری‌ای که خدمات مربوط به رمزارزها را ارائه می‌کنند برای ادامه فعالیت‌های خود نیازمند مجوزی از سوی بانک مرکزی می‌باشند.
تحریم‌های آمریکا بر ضد دولت کمونیست کوبا اقتصاد این کشور را منزوی کرده است. تصمیم کوبا برای پذیرش رمزارزها که بر خلاف دلار تحت حاکمیت مرکزی نیستند می‌تواند به این کشور در دور زدن رژیم تحریمی آمریکا کمک کند.
بواز سوبرادو، تحلیل‌گر لندنی رمزارزها، که سال‌ها در کوبا بازار این ارزها را مورد مطالعه قرار داده است می‌گوید: اینکه کوبا رمزارزها را پذیرفته است اتفاقی تاریخی می‌باشد.
بخش بزرگی از مردم کوبا در شرایط پاندمی و با وجود مسدود بودن دسترسی به اقتصادهای جهان به سوی استفاده از رمزارزها رو آورده‌اند.


مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


طلا در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا/ روز‌های تلخ سهامداران؛ شاخص باز هم سقوط کرد/ افت یورو به کانال ۲۸ هزار تومان/ تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد/ احتمال حذف روسیه از سوئیفت؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون درخواست فوری رئیس سازمان بورس از کمیسیون تلفیق، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد، سبد معیشت کارگران امروز در کمیته دستمزد اعلام می‌شود، گندم وارد شده از روسیه سالم است، سه دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و افت و خیز قیمت خودرو در بازار را در بر دارد.

کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟
کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟ بازار مالیایسنا به نقل از فول نوشت: عملکرد ارزهای رمزنگاری شده از مارس ۲۰۲۰ به مراتب بهتر از بازار سهام بوده‌ است و ارزش سه ارز دیجیتال منحصربه‌فرد تا اواسط دهه همچنان چهار برابر خواهد شد.

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید