صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

«برق» پاشنه آشیل دولت سیزدهم است

کد خبر 127173 1400-06-03 13:39
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی نیرو شناخت کافی از حوزه انرژی دارد، گفت: برق، پاشنه آشیل دولت سیزدهم است.
«برق» پاشنه آشیل دولت سیزدهم است

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه (۳ شهریورماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی رأی اعتماد به وزرای کابینه سیزدهم، پرویز محمدنژاد در موافقت با رأی اعتماد به محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو گفت: بخشی از تحصیلات محرابیان مرتبط با حوزه وزارت نیرو است. از سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت که ما قصد انتخاب یک مدیر را داریم و مدیر باید نسبت به ظرفیت‌های سازمان خود آگاه باشد و برای استفاده از آن برنامه ریزی کند. محرابیان نیز نسبت به حوزه برق، آب و نیروگاه شناخت کافی دارد. وی ادامه داد: در کارنامه وی مدیریت جامع کاملا واضح است. محرابیان در طرح مهرماندگار حدود ۱۳ پروژه نیمه تمام نیروگاهی به اتمام رساند و ۶۰۰۰ مگاوات تولید برق را به ظرفیت کشور اضافه کرد. همچنین ۳۸ طرح سدسازی را با آورده ۱۲ هزار میلیارد متر مکعب آب به سبد ذخیره آبی کشور اجرایی کرد. وی دارای مدیریت جامع، آگاهانه و حرفه ای در حوزه آب و برق است. نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت: از اینکه رئیس جمهور به نمایندگان اعتماد و چندین وزیر را از بین مجلس انتخاب کرد، سپاسگزارم. در بیشتر کشورهای پیشرفته غالب دولتمردان از بیم اعضای پارلمان انتخاب می شوند. اما به رئیس جمهور می گویم که شما و اعضای کابینه روی یک خط آتشین هستید. پاشنه آشیل دولت سیزدهم بحث انرژی و برق است. در تابستان گذشته ما زنگ خطر کمبود برق در تابستان ۱۴۰۰ را به صدا درآوردیم اما کسی توجه نکرد. محمد نژاد تاکید کرد: اگر همین امروز به فکر تامین برق برای زمستان و تابستان های آینده نباشید، با مشکلات اساسی رو به رو خواهید شد. وزیر پیشنهادی نیرو نیز با ظرافت به این موضوع توجه داشته است.
وی با بیان اینکه یکی از مواردی که در برنامه وزیر پیشنهادی دیده شده توجه به ظرفیت ترانزیت انرژی و موقعیت استراتژیک کشور است،گفت: امروز تمام کشورهای همسایه نیازمند خدمات فنی و مهندسی و انرژی ما هستند که در برنامه وی به آن توجه شده است.
این نماینده مجلس اظهار داشت: از سوی دیگر بحث رمزارزها نیز که پدیده ای نوظهور است، در برنامه وی مورد توجه است. گرجستان ۴ سال پیش صادرکننده برق بود اما امروز به دلیل بی توجهی به این حوزه از واردکنندگان برق شده است.


مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه
پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه جهانایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید در صورتی که مک‌دونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده مک دونالد در تلویزیون خواهد خورد؛ با این حال، مک دونالد پاسخ داد، "فقط در صورتی که تسلا گریمیس کوین را بپذیرد."

تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار
تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار بازار مالیایرنا نوشت: تهران- ایرنا- بازار رمز ارزها امروز (چهارشنبه) نیز مانند روز گذشته روند افزایشی داشت، به طوری که ۹ رمزارز صدرنشین بازار معاملات با افزایش قیمت مواجه شدند.

بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟
بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟ جهانایسنا به نقل از تایتل‌پرس نوشت: در روزهای اخیر، به دلیل افزایش فروش در ماه نوامبر، قیمت طلا و نقره به بالاترین حد خود رسید و تحلیلگران اظهار کردند که همچنان دارایی‌های جایگزین خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید
صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست به علت تبعات بی ثبات کننده اقتصادی و مالی، استفاده از ارز رمز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کنار بگذارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید