صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

ارزش ۲ هزار میلیارد تومانی ماینرهای قاچاق کشف‌شده توسط پلیس تاکنون

کد خبر 127145 1400-05-31 12:26
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
ارزش ۲ هزار میلیارد تومانی ماینرهای قاچاق کشف‌شده توسط پلیس تاکنون
 ارزش ۲ هزار میلیارد تومانی ماینرهای قاچاق کشف‌شده توسط پلیس تاکنون

_ اخبار اجتماعی _ به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار محمدرضا مقیمی با اشاره به کشفیات پلیس امنیت اقتصادی در حوزه ماینرها، در این رابطه اظهار کرد: در ابتدای زمزمه وجود خرید و فروش ارزهای دیجیتال در کشور، پلیس با تشکیل اتاق فکر مستمر و تیمهایی از کارآگاهان زبده و با تجربه، کار مطالعاتی و تحقیقاتی خود را در زمینه رمز ارزها در کشور آغاز کرد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: با عنایت به اینکه یکی از مأموریتهای مهم پلیس امنیت اقتصادی مبارزه با استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال، کشف و جمع‌آوری ماینرهای قاچاق است، این پلیس با اتکا به دانش و اطلاعات پیشین از طریق رصد و جمع‌آوری اطلاعات و اقدامات فعالان این عرصه بررسی موضوع در زمینه نحوه استخراج رمز ارز و ورود ملزومات سخت‌افزاری به کشور را با جدیت بیشتر در دستور کار خود قرار داده و به صورت مستمر چندین طرح مقابله‌ای در کشور را اجرا کرد.
وی تصریح کرد: کارآگاهان از ابتدای ورود این پلیس در مبارزه با مراکز غیر مجاز استخراج رمز ارزها و قاچاق دستگاه‌های استخراج‌گر رمز ارز، حدود 170 هزار دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 20 هزار و 684 میلیارد ریال کشف و چهار هزار و 163 متهم را دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی داده‌اند.
این مقام انتظامی ادامه داد: با توجه به مصوبات شورای عالی امنیت ملی مبنی بر ممنوعیت تولید و استخراج رمز ارز در کشور و به منظور جلوگیری از تبعات زیان‌‌بار اقتصادی و اجتماعی ناشی از قطعی مکرر برق با همکاری سایر مراجع مرتبط بالاخص وزارت نیرو برخورد با متخلفان این حوزه، کماکان و با جدیت بیش از پیش در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.
مقیمی با اشاره به نقش مخرب فعالیت غیر قانونی مزارع استخراج رمز ارزها در نظام اقتصادی کشور و شبکه توزیع و برق‌رسانی به دلیل مصرف بیش از اندازه برق، گفت: پلیس امنیت اقتصادی، در راستای وظایف قانونی، برای همکاری با نهادها و ارگانهای ذیربط مخصوصاً وزارت نیرو درباره شناسایی و جمع‌آوری مزارع غیرقانونی استخراج ارزهای دیجیتال آمادگی کامل دارد.
رئیس پلیس امنیت اقتصادی از هموطنان خواست در صورت آگاهی از هرگونه فعالیت غیر مجاز افراد سودجو، موضوع را به مرکز فوریتهای پلیسی 110 اطلاع دهند.
کشف بزرگترین مزرعه رمز ارز کشور در تهران/ 4 درصد برق کشور برای فعالیت این ماینرها لازم بود + فیلم و تصاویرپربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید