صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند

کد خبر 127039 1400-05-18 15:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند
 برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدحسن متوالی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال سال بسیار سختی برای صنعت برق بود؛ گرما و خشکسالی بی سابقه و مصرف بالای برق چالش‌هایی برای ما و برخی اوقات محدودیت و مزاحمت هایی برای مردم ایجاد کرد که لازم است عذرخواهی کنم.
وی افزود: خشکسالی امسال در 50 سال اخیر بی سابقه بود، در حالی که هیچ نهادی پیش بینی نکرده بود امسال با خشکسالی بی سابقه رد نیم قرن اخیر مواجه می شویم، حتی امسال گرم ترین سال برای ایران بود و این موضوع نیز پیش بینی نشده بود، چرا که تغییرات اقلیم موجب کاهش احتمال صحت پیش بینی های قبلی شده است.
متولی زاده با بیان اینکه  " 7 هزار مگاوات از تولید نیروگاه های برقابی از دسترس خارج شد"، گفت: مصرف کشاورزی به دلیل نیاز به آبیاری افزایش یافت، افزایش گرمای 5 درجه ای در فروردین ماه و 3 درجه افزایش در تابستان منجر به رشد 5 هزارمگاواتی برق شد، همچنین مهمان ناخوانده‌ای به نام رمزارز غیرمجاز، برق کشور را می بلعد و اختلال ایجاد می کند.
مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اینکه "علیرغم این شرایط همراهی مردم و همکاری صنایع بزرگ و رسانه ها موجب شد بتوانیم بخشی از بار شبکه را جابه جا کرده و در مصرف برق نیز در ساعات پیک اصلاحاتی داشته باشیم؛ مصرف صنایع تغییر محسوسی داشت به طوری که در روزهای گذشته محدودیتی اعمال نشد اما در هفته جاری به دلیل گرمای شدید و عدم حساسیت مردم، مصرف رشد داشته به طوری که دیروز مشکل داشتیم.
وی افزود:  با کاهش دمای محیط و روشنایی، براحتی می توانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم، بنابراین نیاز به همکاری مردم و صنایع داریم؛ بعبارت دیگر مصرف کننده به همان اندازه تولیدکننده در مدیریت برق نقش دارد.
متولی‌زاده با بیان اینکه "اگر مردم در مصرف همکاری نکنند در صنایع محدودیت ایجاد خواهد شد"، گفت: اختلال در تامین برق، علاوه بر صنعت، منجر به اختلال در تولید اکسیژن بیماران کرونایی خواهد شد، بنابراین خاموش کردن یک لامپ اضافه کمک شایان توجهی برای عبور از موج کرونا خواهد بود و مجبور نمی شویم خاموشی زمانبندی شده طی روزهای آینده اعمال کنیم.
مدیرعامل توانیر د رخصوص صادرات برق گفت: صادرات برق به حداقل رسیده و تلاش کردیم واردات برق را افزایش دهیم به طوری که صادرات برق به عراق که رد هفته گذشته به 50 مگاوات رسیده بود، اکنون به صفر رسیده و صادرات برق به افغانستان نیز حدود 100 مگاوات است که این ارقام کوچک نسبت به نیاز 66 هزار مگاواتی برق در کشور بسیار ناچیز است.
وی افزود: واردات برق نیز در شبانه روز گذشته 350 مگاوات بود در حالی که در بیشترین میزان، در تابستان امسال واردات 650 مگاواتی را هم داشتیم؛ در هر حال نیاز است روند مصرف را اصلاح و همکاری لازم را داشته باشیم تا بتوانیم از این منبع کشور بدرستی استفاده شود.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


طلا در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا/ روز‌های تلخ سهامداران؛ شاخص باز هم سقوط کرد/ افت یورو به کانال ۲۸ هزار تومان/ تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد/ احتمال حذف روسیه از سوئیفت؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون درخواست فوری رئیس سازمان بورس از کمیسیون تلفیق، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد، سبد معیشت کارگران امروز در کمیته دستمزد اعلام می‌شود، گندم وارد شده از روسیه سالم است، سه دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و افت و خیز قیمت خودرو در بازار را در بر دارد.

کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟
کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟ بازار مالیایسنا به نقل از فول نوشت: عملکرد ارزهای رمزنگاری شده از مارس ۲۰۲۰ به مراتب بهتر از بازار سهام بوده‌ است و ارزش سه ارز دیجیتال منحصربه‌فرد تا اواسط دهه همچنان چهار برابر خواهد شد.

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید