صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند

کد خبر 127038 1400-05-18 15:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند
 برای کمک به تأمین اکسیژن بیماران کرونایی هر ایرانی یک لامپ را خاموش کند

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدحسن متوالی زاده، مدیرعامل شرکت توانیر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: امسال سال بسیار سختی برای صنعت برق بود؛ گرما و خشکسالی بی سابقه و مصرف بالای برق چالش‌هایی برای ما و برخی اوقات محدودیت و مزاحمت هایی برای مردم ایجاد کرد که لازم است عذرخواهی کنم.
وی افزود: خشکسالی امسال در 50 سال اخیر بی سابقه بود، در حالی که هیچ نهادی پیش بینی نکرده بود امسال با خشکسالی بی سابقه رد نیم قرن اخیر مواجه می شویم، حتی امسال گرم ترین سال برای ایران بود و این موضوع نیز پیش بینی نشده بود، چرا که تغییرات اقلیم موجب کاهش احتمال صحت پیش بینی های قبلی شده است.
متولی زاده با بیان اینکه  " 7 هزار مگاوات از تولید نیروگاه های برقابی از دسترس خارج شد"، گفت: مصرف کشاورزی به دلیل نیاز به آبیاری افزایش یافت، افزایش گرمای 5 درجه ای در فروردین ماه و 3 درجه افزایش در تابستان منجر به رشد 5 هزارمگاواتی برق شد، همچنین مهمان ناخوانده‌ای به نام رمزارز غیرمجاز، برق کشور را می بلعد و اختلال ایجاد می کند.
مدیر عامل شرکت توانیر با بیان اینکه "علیرغم این شرایط همراهی مردم و همکاری صنایع بزرگ و رسانه ها موجب شد بتوانیم بخشی از بار شبکه را جابه جا کرده و در مصرف برق نیز در ساعات پیک اصلاحاتی داشته باشیم؛ مصرف صنایع تغییر محسوسی داشت به طوری که در روزهای گذشته محدودیتی اعمال نشد اما در هفته جاری به دلیل گرمای شدید و عدم حساسیت مردم، مصرف رشد داشته به طوری که دیروز مشکل داشتیم.
وی افزود:  با کاهش دمای محیط و روشنایی، براحتی می توانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم، بنابراین نیاز به همکاری مردم و صنایع داریم؛ بعبارت دیگر مصرف کننده به همان اندازه تولیدکننده در مدیریت برق نقش دارد.
متولی‌زاده با بیان اینکه "اگر مردم در مصرف همکاری نکنند در صنایع محدودیت ایجاد خواهد شد"، گفت: اختلال در تامین برق، علاوه بر صنعت، منجر به اختلال در تولید اکسیژن بیماران کرونایی خواهد شد، بنابراین خاموش کردن یک لامپ اضافه کمک شایان توجهی برای عبور از موج کرونا خواهد بود و مجبور نمی شویم خاموشی زمانبندی شده طی روزهای آینده اعمال کنیم.
مدیرعامل توانیر د رخصوص صادرات برق گفت: صادرات برق به حداقل رسیده و تلاش کردیم واردات برق را افزایش دهیم به طوری که صادرات برق به عراق که رد هفته گذشته به 50 مگاوات رسیده بود، اکنون به صفر رسیده و صادرات برق به افغانستان نیز حدود 100 مگاوات است که این ارقام کوچک نسبت به نیاز 66 هزار مگاواتی برق در کشور بسیار ناچیز است.
وی افزود: واردات برق نیز در شبانه روز گذشته 350 مگاوات بود در حالی که در بیشترین میزان، در تابستان امسال واردات 650 مگاواتی را هم داشتیم؛ در هر حال نیاز است روند مصرف را اصلاح و همکاری لازم را داشته باشیم تا بتوانیم از این منبع کشور بدرستی استفاده شود.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه
پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه جهانایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید در صورتی که مک‌دونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده مک دونالد در تلویزیون خواهد خورد؛ با این حال، مک دونالد پاسخ داد، "فقط در صورتی که تسلا گریمیس کوین را بپذیرد."

تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار
تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار بازار مالیایرنا نوشت: تهران- ایرنا- بازار رمز ارزها امروز (چهارشنبه) نیز مانند روز گذشته روند افزایشی داشت، به طوری که ۹ رمزارز صدرنشین بازار معاملات با افزایش قیمت مواجه شدند.

بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟
بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟ جهانایسنا به نقل از تایتل‌پرس نوشت: در روزهای اخیر، به دلیل افزایش فروش در ماه نوامبر، قیمت طلا و نقره به بالاترین حد خود رسید و تحلیلگران اظهار کردند که همچنان دارایی‌های جایگزین خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید
صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست به علت تبعات بی ثبات کننده اقتصادی و مالی، استفاده از ارز رمز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کنار بگذارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید