صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

مردم همراهی نکنند، مجبور به محدود کردن مصرف صنایع فولاد می‌شویم

کد خبر 127035 1400-05-18 13:19
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
مدیر عامل توانیرگفت: از مردم خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف خود، کمک کنند تا برای صنایع فولادی که بعضی از آنها در حال تولید اکسیژن برای بیماران کرونایی هستند، مشکل پیش نیاید.
مردم همراهی نکنند، مجبور به محدود کردن مصرف صنایع فولاد می‌شویم

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد حسین متولی زاده در نشست خبری امروز، ضمن عذرخواهی از مردم بابت خاموشی‌ها و محدودیت‌های گذشته گفت: امسال به دلیل گرمای بی‌سابقه، خشکسالی بی‌سابقه و افزایش مصرف، سالی استثنایی بود و چالش‌هایی ایجاد کرد.
مدیر عامل توانیر در ادامه افزود: خشکسالی امسال دو مشکل را به وجود آورد، اول اینکه بیش از هفت هزار مگاوات از تولید نیروگاه‌های برق‌آبی ما از بین رفت و از آن طرف مصرف بخش کشاورزی به دلیل استفاده از چاه‌ها برای آبیاری گسترده بالاتر رفت.
وی در ادامه با اشاره به متوسط افزایش سه درجه‌ای دما که منجر به افزایش پنج هزار مگاواتی برق شد، گفت: همچنین امسال مهمان ناخوانده‌ای به نام رمزارزها داشتیم که گویی برق کشور را می‌بلعید.
متولی‌زاده با اشاره به نقش مهم خبرنگاران و رسانه ملی در کاهش مصرف برق گفت: از وقتی که رسانه‌ها اطلاع رسانی مناسبی را انجام دادند و صنایع هم همکاری کردند هفته‌های گذشته را بدون محدودیت پشت سر گذاشتیم.
مدیرعامل توانیر در ادامه گفت: در هفته جاری به دلیل گرمای شدید و از بین رفتن حساسیت قبلی مردم، مصرف برق مشکلاتی برای تأمین برق در روز گذشته به وجود آمد.
وی تأکید کرد: اگر مردم همراهی نکنند ممکن است مجبور به محدود کردن مصرف برخی صنایع فولاد شویم.
متولی زاده در پایان گفت: تعدادی از این صنایع در حال تولید اکسیژن برای بیماران کرونایی هستند و از مردم خواهش می‌کنیم با کاهش مصرف برق کمک کنند تا مشکلی برای عبور از این موج کرونا پیش نیاید.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه
پای مک‌دونالد به دنیای ارز دیجیتال باز شد/ دوج‌کوین در مرکز توجه جهانایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می‌گوید در صورتی که مک‌دونالد ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) را بپذیرد، یک وعده مک دونالد در تلویزیون خواهد خورد؛ با این حال، مک دونالد پاسخ داد، "فقط در صورتی که تسلا گریمیس کوین را بپذیرد."

تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار
تداوم افزایش قیمت رمزارزها در بازار بازار مالیایرنا نوشت: تهران- ایرنا- بازار رمز ارزها امروز (چهارشنبه) نیز مانند روز گذشته روند افزایشی داشت، به طوری که ۹ رمزارز صدرنشین بازار معاملات با افزایش قیمت مواجه شدند.

بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟
بیت کوین یا طلا، کدام یک سودآور هستند؟ جهانایسنا به نقل از تایتل‌پرس نوشت: در روزهای اخیر، به دلیل افزایش فروش در ماه نوامبر، قیمت طلا و نقره به بالاترین حد خود رسید و تحلیلگران اظهار کردند که همچنان دارایی‌های جایگزین خوبی برای سرمایه‌گذاری هستند.

هشدار صندوق بین‌المللی پول به السالوادور: بیت‌کوین را کنار بگذارید
صندوق بین‌المللی پول از السالوادور خواست به علت تبعات بی ثبات کننده اقتصادی و مالی، استفاده از ارز رمز بیت کوین را به عنوان ارز قانونی کنار بگذارد.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید