صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

رد احتمال خرابکاری در تاسیسات برق / روزهای بسیار گرمی پیش رو داریم

کد خبر 126714 1400-04-19 15:00
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
رد احتمال خرابکاری در تاسیسات برق / روزهای بسیار گرمی پیش رو داریم
 رد احتمال خرابکاری در تاسیسات برق / روزهای بسیار گرمی پیش رو داریم

_ اخبار اقتصادی _ به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با تقدیر از همه مشترکان کشور، صنایع، کشاورزان و مراکز مجاز استخراج رمز ارز که در این دوره سخت با خاموش کردن دستگاه های خود،  صنعت برق را یاری کرده اند، در خصوص مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز اظهارداشت:  برق مراکز یا مکان هایی که از به صورت غیرمجاز به استخراج رمزارز مشغول هستند، هرجا که باشند پس از کشف و ضبط، قطع خواهد شد.
رجبی مشهدی با بیان این که تاکنون نزدیک به 200 هزار دستگاه استخراج رمزارز از مراکز غیرمجاز با همکاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه، کشف و ضبط شده است، گفت: این تعداد دستگاه استخراج کشف شده بیش از 570 مگاوات برق مصرف می کردند که برای تولید این میزان برق و رساندن آن به محل مصرف باید نیروگاهی به بزرگی 750 مگاوات احداث شود.
سخنگوی صنعت برق همچنین با اشاره به حادثه ای که هفته پیش در پست تهران پارس رخ داد،  احتمال خرابکاری را در این پست رد کرد وافزود: تاکنون هیچ گزارشی در این خصوص وجود نداشته است.
وی یاداور شد: خوشبختانه پیش بینی های لازم برای جلوگیری و مقابله از حملات سایبری نیز صورت گرفته است.
سخنگوی صنعت برق با بیان این که در برنامه ششم توسعه باید 25 هزار مگاوات نیروگاه احداث می شد، یادآور شد: از این میان تاکنون 10 هزار و 800 مگاوات نیروگاه احداث شده است اما در صورتی موانع ناشی از محدودیت های اعتباری و بودجه ای کشور و تحریم های بین المللی وجود نداشت،  15 هزار مگاوات دیگر نیز به موقع ساخته و احداث شده بود.
رجبی مشهدی در عین حال خاطرنشان کرد: خوشبختانه 10 هزار و 800 مگاوات نیروگاه احداث شده ، از محل تبدیل نیروگاه های گازی به سکیل ترکیبی به ظرفیت کشور اضافه شده اند که هیچ سوختی را مصرف نمی کنند.
وی درباره افزایش ظرفیت نیروگاه های تجدید پذیر نیز گفت: در حال حاضر نزدیک به یکهزار مگاوات نیروگاه تجدید پذیر در کشور وجود دارد اما با توجه به منابع و راهکارهای دیده شده در قانون بودجه امسال، پتانسیل افزایش این میزان به 2 هزار مگاوات وجود دارد.
وی در خصوص راهکارهای صرفه جویی در بخش های تجاری  نیز گفت: برخی از مراکز تجاری مانند لوسترفروشی ها، تابلوهای تبلیغاتی، نماهای ساختمان ها و... می توانند با  خاموش کردن  روشنایی های اضافه درخود باعث صرفه جویی بسیاری در مصرف برق شوند.
رجبی مشهدی خروج نیمی از نیروگاه های برق آبی از مدار تولید را برای شبکه برق بسیار سنگین توصیف کرد و افزود: جبران این میزان کمبود برق تنها با صرفه جویی امکان پذیر است.
سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: روزهای بسیار گرمی در پیش داریم که نیازمند مدیریت مصرف برق توسط مشترکان هستیم.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


طلا در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا/ روز‌های تلخ سهامداران؛ شاخص باز هم سقوط کرد/ افت یورو به کانال ۲۸ هزار تومان/ تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد/ احتمال حذف روسیه از سوئیفت؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون درخواست فوری رئیس سازمان بورس از کمیسیون تلفیق، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد، سبد معیشت کارگران امروز در کمیته دستمزد اعلام می‌شود، گندم وارد شده از روسیه سالم است، سه دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و افت و خیز قیمت خودرو در بازار را در بر دارد.

کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟
کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟ بازار مالیایسنا به نقل از فول نوشت: عملکرد ارزهای رمزنگاری شده از مارس ۲۰۲۰ به مراتب بهتر از بازار سهام بوده‌ است و ارزش سه ارز دیجیتال منحصربه‌فرد تا اواسط دهه همچنان چهار برابر خواهد شد.

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید