صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

درخواست بسیج دانشجویی از دادستان کل درباره قطع مکرر برق

کد خبر 126704 1400-04-19 11:34
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
درخواست بسیج دانشجویی از دادستان کل درباره قطع مکرر برق
 درخواست بسیج دانشجویی از دادستان کل درباره قطع مکرر برق

_ اخبار سیاسی _ به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم جمعی از دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه ای خطاب به  محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور نکاتی را درباره بی تدبیرهای دولت در زمینه تولید برق و قطع برق متذکر شد.
در بخشی از این نامه آمده است:
طبق فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه احیا و استیفای حقوق عامه از وظایف مهم قوه قضائیه است، این قوه باید پرچمدار این موضوعات باشد و با مخالفان و معارضان حقوق عمومی در هر جایگاهی مقابله کند و با وجود آن که نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر معارف دین مبین اسلام و تعالیم قرآن است مکلف می‌باشد که نسبت به رعایت حقوق عامه تلاش نماید.
در این رابطه ماده 290 قانون آئین دادرسی کیفری مقرر می‌دارد: دادستان کل کشور مکلف است در جرایم راجع به اموال، منافع و مصالح ملی و خسارت وارده به حقوق عمومی که نیاز به طرح دعوی دارد از طریق مراجع ذیصلاح داخلی، خارجی و یا بین‌المللی پیگیری و نظارت نماید.
با توجه به نقض و ترک فعل دولت یازدهم و دوازدهم در قبال اجرای برنامه ششم توسعه در تولید پنج هزار مگاوات به طور سالیانه، عدم توجه به توسعه نیروگاه اتمی، عدم تدبیر در رفع موانع توسعه تجدید پذیرها، عدم توسعه نیروگاه های کوچک مقیاس و ظرفیت نیروگاه های برق آبی، عدم نظارت بر تولید غیرمجاز رمزارز و در حالی که طی 8 سال گذشته هیچ برنامه جامع و موثری برای اصلاح الگوی مصرف نداشته است؛ شاهد معضل بزرگ قطعی برق به صورت گسترده و طولانی مدت در سطح کشور هستیم که خسارات فراوانی به آحاد مردم و مراکز و بخش های مختلف جامعه وارد کرده است و متاسفانه چاره‌ای نیست جز اینکه تابستان سال جاری را با خاموشی ‌ها سپری کنیم.
لذا با توجه به اصل احیا، حفظ و صیانت از حقوق عامه از دادستان محترم کل کشور تقاضا مندیم به قضیه مذکور با جدیت ورود کند و مسئولین بلند پایه دولتی، مدیران اجرایی و مسببان وضع موجود را که با بی تدبیری های پی در پی و عدم پاسخگویی، دروغ و بهانه های واهی می خواهند بار مسئولیت خود را خالی کنند، مورد پیگیری قضایی قرار دهد.
و السلام علیکم و رحمه الله
بسیج دانشجویی دانشگاههای:
همدان . علوم و تحقیقات . تهران غرب . بجنورد . کردستان . بوشهر . کرمان . خرم‌آباد . کرمانشاه . یاسوج . سمنان . بیرجند . بندرعباس . پرند . زنجان . ارومیه . لاهیجان . اردبیل . یزد . آمل . بروجرد . تبریز . ساری . زاهدان . اهواز . رشت . کرج . تهران شمال . تهران جنوب

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


طلا در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا/ روز‌های تلخ سهامداران؛ شاخص باز هم سقوط کرد/ افت یورو به کانال ۲۸ هزار تومان/ تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد/ احتمال حذف روسیه از سوئیفت؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون درخواست فوری رئیس سازمان بورس از کمیسیون تلفیق، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد، سبد معیشت کارگران امروز در کمیته دستمزد اعلام می‌شود، گندم وارد شده از روسیه سالم است، سه دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و افت و خیز قیمت خودرو در بازار را در بر دارد.

کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟
کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟ بازار مالیایسنا به نقل از فول نوشت: عملکرد ارزهای رمزنگاری شده از مارس ۲۰۲۰ به مراتب بهتر از بازار سهام بوده‌ است و ارزش سه ارز دیجیتال منحصربه‌فرد تا اواسط دهه همچنان چهار برابر خواهد شد.

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید