صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

استخراج رمزارزها پس از ممنوعیت در چین آسان‌تر شد

کد خبر 126616 1400-04-13 09:53
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
گزارشات حاکی از آن است که پس از وضع محدودیت‌های جدید چین بر ضد رمزارزها، استخراج آنها به شدت آسان‌تر و سودآورتر شده است.
استخراج رمزارزها  پس از ممنوعیت در چین آسان‌تر شد

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، گزارشات حاکی از آن است که پس از وضع محدودیت‌های جدید چین بر ضد رمزارزها، استخراج آنها به شدت آسان‌تر و سودآورتر شده است.
در چند ماه اخیر بیش از ۵۴ درصد از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین جهان که در چین قرار داشتند به علت ممنوعیت‌های جدیدی که از سوی دولت چین اعمال شده است از مدار خارج شده‌اند. این اتفاق برای اولین بار در تاریخ رمزارزها رخ می‌دهد.
پیش از این آخرین تخمین‌ها نشان می‌داد که بین ۶۵ درصد تا ۷۵ درصد فعالیت‌های مربوط به استخراج بیت‌کوین جهان در چین انجام می‌شود.
به دنبال این رویداد که یک ماه از آن می‌گذرد الگوریتم بیت‌کوین تغییر کرد و ساده‌سازی شد تا با این تعطیلی میزان استخراج با سقوط شدیدی روبرو نشود. به این ترتیب استخراج‌کنندگان بیت‌کوین حالا روزانه بیت‌کوین بیشتری می‌توانند تولید کنند. این باعث می‌شود درآمد این افراد به طور ناگهانی با افزایش روبرو شود.
طبق تغییرات جدید که از شنبه اعمال شده استخراج بیت‌کوین ۲۸ درصد ساده‌تر شده است. ماینرهایی که هنوز به شبکه متصل هستند با خاموشی بیش از نیمی از ماینرهای جهان در چین و ساده شدن این الگوریتم سود بالاتری کسب می‌کنند.
در عملیات استخراج بیت‌کوین، فرد ماینر برنامه‌ای را بر روی کامپیوتر خود اجرا می‌کند و سعی می‌کند یک پازل را قبل از افراد دیگر حل کند. حل شدن این پازل یک بلاک را تکمیل می‌کند که طی آن هم یک بیت‌کوین جدید ایجاد شده و هم کمک می‌کند شبکه ردیابی همه تراکنش‌های بیت‌کوین را در دست داشته باشد.

مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


طلا در انتظار نشست بانک مرکزی آمریکا/ روز‌های تلخ سهامداران؛ شاخص باز هم سقوط کرد/ افت یورو به کانال ۲۸ هزار تومان/ تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد/ احتمال حذف روسیه از سوئیفت؟!
این پیمانه تیتر‌هایی همچون درخواست فوری رئیس سازمان بورس از کمیسیون تلفیق، تنش‌های ژئوپلیتیکی قیمت نفت را بالا برد، سبد معیشت کارگران امروز در کمیته دستمزد اعلام می‌شود، گندم وارد شده از روسیه سالم است، سه دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز و افت و خیز قیمت خودرو در بازار را در بر دارد.

کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟
کدام ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی یا بیشتر خواهند داشت؟ بازار مالیایسنا به نقل از فول نوشت: عملکرد ارزهای رمزنگاری شده از مارس ۲۰۲۰ به مراتب بهتر از بازار سهام بوده‌ است و ارزش سه ارز دیجیتال منحصربه‌فرد تا اواسط دهه همچنان چهار برابر خواهد شد.

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند

حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند
حدود نیمی از شبکه استخراج بیت کوین از انرژی‌های پایدار استفاده می‌کند


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید