صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / بیت کوین

جزئیات انتخابات هیئت رئیسه مجلس/ تبیین سازوکار نظارت بر رمزارزها

کد خبر 126048 1400-03-07 23:08
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ثبت نام نمایندگان متقاضی عضویت در هیئت رئیسه از ساعت ۱۸ امروز آغاز می‌شود،گفت: فراکسیون‌های مجلس امروز درباره انتخابات هیئت رئیسه جلسه برگزار می‌کنند.
جزئیات انتخابات هیئت رئیسه مجلس/ تبیین سازوکار نظارت بر رمزارزها

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین فرهنگی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه مجلس، گفت: در جلسه اخیر هیئت رئیسه درباره مباحثی چون انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون های تخصصی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و قرار بر این شد که این انتخابات با کیفیت بهتری نسبت به سال های قبل برگزار شوند.
وی بیان کرد: از آنجایی که برخی کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی سال گذشته با تأخیر کار خود را آغاز کردند، قرار بر این شد انتخابات کمیسیون ها دقیقا یک سال بعد از زمانی که آغاز به کار کرده اند، انجام شود و بر این اساس انتخابات برخی از کمیسیون ها دیرتر انجام می شود.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز فراکسیون های مجلس درباره انتخابات هیئت رئیسه جلسه برگزار می کنند و حتی در فراکسیون اکثریت مجلس در این باره بحث شده است و تاکنون چهار نفر برای نایب رئیسی، ۲۵ نفر برای دبیری و ۲۰ نفر هم برای ناظری ثبت نام کرده اند.
فرهنگی با اشاره به اینکه فردا درباره انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در صحن علنی مجلس تصمیم گیری خواهد شد، گفت: البته کسانی که متقاضی شرکت در انتخابات هیئت رئیسه مجلس هستند از ساعت ۱۸ امروز تا ساعت ۸ صبح فردا می توانند ثبت نام خود را انجام دهند. این انتخابات به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد و قطعا شاهد سرعت بیشتری در فرآیند این انتخابات خواهیم بود.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه که آیا به غیر از محمدباقر قالیباف فردی برای ریاست مجلس ثبت نام کرده است یا خیر گفت: تا این لحظه فرد دیگری برای تصدی ریاست مجلس اعلام رسمی نکرده است اما ناگفته نماند که از ساعت ۱۸ امروز به بعد افراد می توانند ثبت نام خود را انجام دهند.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در جلسه اخیر هیئت رئیسه مجلس درباره وضعیت بازار بورس هم مطالبی مطرح و رئیس مجلس توضیحاتی در این باره ارائه کرد.
فرهنگی گفت: روز گذشته جلسه شورای عالی سران قوا برگزار شد و درباره بورس روی سه محور تصمیم گیری شد و یک محور دیگر هم باقی مانده است و امیدواریم با نهایی شدن این تصمیمات، وضعیت بازار بورس بهبود یابد.
وی تصریح کرد: همچنین در جلسه هیئت رئیسه مجلس درباره رمزارزها هم بحث شد و بنا به تعطیلی نیست، بلکه درباره افزایش نظارت، کنترل و ساماندهی آن بحث و تبادل نظر شد تا شاهد اتفاقاتی که درباره مؤسسات مالی و اعتباری بودیم، نباشیم.
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بر این اساس قرار بر این است بانک مرکزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت صمت با هماهنگی بیشتری نظارت بر رمزارزها را دنبال کنند.