صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / صرافی و کیف پول

پسورد کیف پول رمزارزتان را به کسی ندهید

کد خبر 117866 1400-02-10 15:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
با افزایش حضور افراد در حوزه رمزارزها، مجرمان سایبری برای به دست آوردن کلمات امنیتی و رمز ورود به کیف‌های دیجیتال و سرقت رمزارز آنها اقدام می‌کنند.
پسورد کیف پول رمزارزتان را به کسی ندهید


استخراج رمزارز، کسب وکاری نوپاست که در سال های گذشته توجه بسیاری از فعالان حوزه فناوری را به خود جلب کرده است، هرچند همه ابعاد این کسب وکار هنوز کاملا شناخته شده نیست. در ایران با توجه با توجه به سوق پیدا کردن علاقه مندان به این سمت، وزارتخانه های صمت، نیرو و ارتباطات و بانک مرکزی، از دو سال گذشته، پس از تصویب قوانین مربوطه، موانع را از پیش پای سرمایه گذاران برداشتند و راه حضور آنها را تسهیل کردند.
هرچند سال گذشته به دلیل خاموشی هایی که در کشور صورت گرفت، این شائبه ایجاد شد که در کشور و آن هم در زمان صعود قیمت بیت کوین، استخراج این رمزارز صورت می گیرد که منجر به قطعی گسترده برق شده است، اما پس از آن استخراج رمزارزها به صورت یک فعالیت صنعتی مورد توجه قرار گرفت و قوانینی برای آن در نظر گرفته شد.
از سوی دیگر مسوولان اعلام کردند که شیب صعودی قیمت رمزارزها را و ورود افراد به این حوزه به عنوان ثروت اندوزی و خروج سرمایه از کشور، به صلاح نیست. حتی عنوان شد که با توجه به مصوبه دولت مبنی بر ممنوعیت "مبادله رمزارزها مانند بیت کوین در ایران " ، باوجود این به نظر می رسد خرید و فروش رمزارزها در ایران ادامه داد.
در حالی که استفاده از کیف رمزارز با توجه به سهولت و راحتی کار با آن ها امروزه مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته، مجرمان سایبری نیز از این موضوع آگاهی داشته و تلاش می کنند از عدم آگاهی و توجه شهروندان به ملاحظات امنیتی در هنگام دسترسی به این گونه برنامه ها سوء استفاده کرده و موجب نفوذ به کیف رمزارز و سرقت از کاربران شوند.
پلیس فتا هشدار می دهد که مجرمان سایبری با ترفندهای گوناگون تلاش دارند تا به کیف رمزارز شهروندان نفوذ پیدا کنند. برای نمونه در یکی از این شگردها، مجرم ابتدا از طریق شبکه های اجتماعی به کاربران پیام داده و تحت عناوین مختلف نظیر اینکه سیگنال خرید یا فروش رمزارز، سعی می کند اعتماد وی را جلب کرده و در ادامه عنوان داشته برای دریافت سیگنال به کلمات کلیدی ورود به برنامه نیاز است.
در روش دیگر مجرم با طراحی وب سایت یا برنامه هایی شبیه به برنامه کیف رمزارز یا به اصطلاح فیشینگ، کاربر را به بهانه های مختلف همچون به روز رسانی کیف رمزارز، مجاب به واردکردن اطلاعات کرده و از این طریق اطلاعات قربانی را به سرقت می برد. این در حالی است که مجرم با ورود به این اپلیکیشن ها اقدام به برداشت سرقت رمز ارز می کند.
باید توجه داشت که منبع دانلود برنامه ها در فضای مجازی بسیار مهم است و لازم است کاربران برنامه های مورد نیاز خود را از مراجع رسمی و سایت های معتبر دریافت کنند همچنین شهروندان همیشه به خاطر داشته باشند کدهای فعال سازی و ورود به صرافی یا کیف رمز ارز دیجیتال محرمانه بوده و نباید آن ها را در اختیار دیگران قرار دهند.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » ارز دیجیتال | رمز ارز | پلیس | مجازی |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ صرافی و کیف پول


درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارز بسته می‌شود؟/ همتی: بانک مرکزی تا زمان ترسیم نقشه راه،‌اقدام شتاب زده‌ای انجام نمی‌دهد
رئیس کل بانک مرکزی در خصوص اخباری در مورد بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های رمز ارزی توسط بانک مرکزی طی روزهای اخیر گفت: درخواست بنده همچون گذشته این است که مردم سرمایه‌های خود را به بازاهای غیررسمی که هیچ مجوزی از نهادهای قانونی ندارند، وارد نکنند.

هیچ یک از صرافی های رمز ارز مجوز ندارند
مدیرکل سابق حقوقی سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: در حال حاضر تمام صرافی های رمزارزها فاقد مجوز هستند و تحت نظارت جایی نیستند و رگولاتوری نمی‌شوند و در این شرایط باید از قواعد عام حقوق استفاده کنیم.

مالباختگان صرافی «کریپتولند» به سایت گرداب مراجعه کنند
معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا با توجه به دستگیری مدیران متخلف صرافی «کریپتولند» به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از مالباختگان خواست، مدارک و ادعای خود به سایت گرداب ارائه کنند.

رئیس جمهور ترکیه صرافی های رمزارز را قانونمند کرد
طبق دستور رئیس جمهور ترکیه پلتفرم های صرافی رمزارز این کشور باید از قوانین مالی ضد پولشویی و تروریسم پیروی کنند.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید