صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

حقایقی عجیب درباره بیت کوین که تاکنون نشنیده‌اید!

کد خبر 115362 1400-02-02 21:09
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
حقایق عجیبی در مورد بیت کوین وجود دارد که شاید کمتر کسی از آن‌ها آگاه باشد.
حقایقی عجیب درباره بیت کوین که تاکنون نشنیده‌اید!


این روزها با رونق خرید و فروش رمز ارزهای دیجیتال، مردم کوچه و بازار در مورد امکان استخراج رمز ارزها صحبت می کنند. در حال حاضر چگونگی سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال دغدغه بسیاری از افراد در سراسر این گره خاکی است. برخی از صاحب نظران  معتقدند که بلاکچین می تواند به فقر جهان پایان دهد.بیت کوین یکی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال است که سهم چشمگیری از بازار را در اختیار دارد، حال آنکه حقایقی عجیب در مورد این ارز دیجیتالی مطرح است که کمتر به گوش مردم وحتی کاربران رسیده است.
۱_اگرچه کاربران اصلی بیت کوین همواره می خواهند ناشناس بمانند، اما حالا بانک ها و شرکت ها با مشاهده سودآوری این ارز، فعالیت خود را در این حوزه آغاز کرده اند.
۲_اولین پرداخت واقعی دنیا با استفاده از بیت کوین در تاریخ ۲۲ مه ۲۰۱۰ اتفاق افتاد. یک برنامه نویس که در ۱۰ هزار بیت کوین سرمایه گذاری کرده بود تصمیم گرفت با آن دو پیتزا بخرد!
۳_آژانس امنیت ملی با استفاده از تجزیه و تحلیل هایی، توانستند خالق بیت کوین را پیدا کنند، اما هرگز نام او را علنی نکردند.
۴_معاملات بیت کوین با استفاده از یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی انجام می شود. کلید خصوصی شما پیوندی است که به شما امکان می دهد کیف پول بیت کوین خود را خصوصی و ایمن نگه دارید. با از دست دادن کلید خصوصی شما در واقع باعث از دست رفتن کل بیت کوین شما میشود و دیگر نمی توانید به بیت کوین های خود در شبکه دسترسی داشته باشید. همچنین باید گفت که اگر کسی به کلید های خصوصی شما دسترسی داشته باشد می تواند به راحتی به تمام بیت کوین های شما در شبکه دسترسی داشته باشد.
۵_شاید بدانید که استخراج بیت کوین می تواند سودآور باشد و حتی در یک زمان ممکن است فکر کرده باشید که سخت افزار استخراج بیت کوین را نیز تهیه کنید. اما باید بگوییم که قیمت های دستگاه های استخراج آنقدر بالا است که میلیون ها تومان برای شما هزینه دارد.
۶_شبکه بیت کوین در حال حاضر قدرتمندتر از بهترین ابر رایانه های جهان است.
۷_ استخراج بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند. در واقع، به همین دلیل مردم نگران هستند که استخراج بیت کوین باعث از بین رفتن محیط زیست می شود. جالب است که بدانید، یک معامله واحد بیت کوین، انرژی کافی برای تأمین انرژی سه خانه را می گیرد! 
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » ارز دیجیتال | رمز ارز |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود. 

رمزارز؛ بازاری که دائم در حال دستکاری است
بررسی‌ها نشان می‌دهد اثرپذیری قیمت ارزهای مجازی از اظهارات ثروتمندان و حجم بالای تخلفاتی نظیر کلاهبرداری در این بازار ،ریسک بالاتر و نوسانات به مراتب شدیدتری را به سرمایه‌گذار تحمیل کرده است.

همتی: با بستن شتابزده درگاه‌های بانکی مشکلات حوزه رمزارزها برطرف نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت:در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازار ها در راستای یکدیگر اعم از بازار های پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بورس حمایت می‌کند.