صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

جزئیاتی از شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها

کد خبر 113931 1400-01-29 15:38
زمان تقریبی مطالعه 3دقیقه
مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و امور طرح‌های وزارت صمت اظهار کرد: ماینرها امکان استقرار در شهرک‌های صنعت ی را داشتند که اخیرا این مورد نیز اصلاح شده است و در بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی موجود هم امکان اخذ مجوز و فعالیت دارند.
جزئیاتی از شرایط جدید صدور مجوز برای استخراج رمزارزها


علیرضا هادی در مورد فرآیند اخذ مجوز استخراج رمزارزها گفت: متقاضیان در سامانه بهین یاب ثبت نام می کنند و در همان سامانه مجوز صادر می شود. هم شخص و هم شرکت می تواند درخواست مجوز بدهند و محدودیت خاصی در این مورد وجود ندارد.
وی با اشاره به تسهیل گری ها در این زمینه بیان کرد: در مورد استقرار تجهیزات، باید دست کم به میزان 100 کیلووات مصرف انرژی داشته باشند، پیش از این کف آن 250 کیلووات بود که به 100 کیلووات کاهش پیدا کرد. اگر هر ماینر 2 کیلو وات توان مصرف کند قبلا باید 125 ماینر استفاده می شد که بتواند کار خود را شروع کند اما الان با 50 ماینر می تواند کار خود را شروع کند. یعنی مقداری کار را تسهیل کرده ایم.
هادی در ادامه افزود: همچنین ماینرها امکان استقرار در شهرک های صنعتی را دارند. اخیرا این مورد نیز اصلاح شده است و در بنگاه ها و واحدهای تولیدی موجود هم امکان اخذ مجوز و فعالیت دارند.
مدیرکل دفتر سرمایه گذاری و امور طرح های وزارت صمت همچنین تصریح کرد: وزارت نیرو، ناجا و دستگاه های نظارتی با مزارع غیر مجاز برخورد می کنند. از وزارت صمت نیز اسامی افرادی را که درخواست مجوز داده اند را می گیرند تا به استثنای آنها با بقیه برخورد شود. البته فقط کسانی که دارای پروانه بهره برداری هستند می توانند استخراج رمزارز داشته باشند.
وی در مورد بازه زمانی مورد نیاز برای اخذ مجوز گفت: دو مرحله مجوز وجود دارد: جواس تاسیس و پروانه بهره برداری. جواز تاسیس بسیار سریع برای متقاضیان صادر می شود که برای بازه زمانی آماده سازی زیرساخت ها تا زمان بهره برداری است. روزی که می خواهند بهره برداری کنند جواز تاسیس باطل شده و برای آنها پروانه بهره برداری صادر می شود. کسی می تواند رمزارز استخراج کند که پروانه بهره برداری داشته باشد.
هادی در ادامه بیان کرد: بعد از وارد شدن اطلاعات متقاضی، سازمان صنعت معدن و تجارت استان اطلاعات را بررسی می کند و عموما خیلی سریع مجوز صادر می شود. روند درخواست مجوز بعد از روند صعودی قیمت بیت کوین افزایشی بوده است.
وی با اخطار در مورد آگهی هایی در مورد استخراج رمزارزها داده می شود خاطرنشان ساخت: گرفتن مجوز بسیار ساده است، مردم نباید گول کسی را که یک جواز تاسیس گرفته بخورند. گاهی می بینیم که در آگهی ها می نویسند «دارای مجوز از وزارت صنعت» و برای «کلود ماینینگ» از مردم پول می گیرند یعنی می گویند به عنوان میزبان به جای مشتری استخراج کرده و کارمزد می گیرند. کسی که فاقد پروانه بهره برداری باشد و چنین کاری کند قطعا کلاهبردار است، کسی با جواز تاسیس حق چنین کاری ندارد. اگر کسی می خواهد در این زمینه فعالیت کند می تواند خودش سریعا مجوز بگیرد و نباید خود را گرفتار این نوع کلاهبرداری ها کند.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » کلاهبرداری |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


یک مسئول: بازار رمزارزها قابل پیش بینی نیست
رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاک‌چین، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایه‌ای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

دستور رئیس جمهور به همتی: درگاه‌های فروش رمزارزها مسدود نشود
این اواخر گفته‌هایی مبنی بر مسدودیت درگاه‌های صرافی‌های آنلاین فروش رمز ارز مطرح شد که در نهایت نامه ای از سوی دفتر نهاد ریاست جمهوری به رییس کل بانک مرکزی ارسال شد که از مسدودیت درگاه‌های فروش رمزارز جلوگیری شود. 

رمزارز؛ بازاری که دائم در حال دستکاری است
بررسی‌ها نشان می‌دهد اثرپذیری قیمت ارزهای مجازی از اظهارات ثروتمندان و حجم بالای تخلفاتی نظیر کلاهبرداری در این بازار ،ریسک بالاتر و نوسانات به مراتب شدیدتری را به سرمایه‌گذار تحمیل کرده است.

همتی: با بستن شتابزده درگاه‌های بانکی مشکلات حوزه رمزارزها برطرف نمی‌شود
رییس کل بانک مرکزی گفت:در مقام مسوول بازار پولی کشور معتقدم که ثبات همه بازار ها در راستای یکدیگر اعم از بازار های پولی، سرمایه، تولید و کار از اهمیت بالایی برخوردار است و در این زمینه بانک مرکزی از رونق بورس حمایت می‌کند.