صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / حقوقی و قانونی

عبور قیمت طلا از مرز طلسم شده

کد خبر 113171 1400-01-27 10:04
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
قیمت طلا مرز طلسم شده را رد کرد و به بالای قیمت هزار و ۷۶۰ دلار رسید و بیت کوین نیز نزدیک به ۶۳ هزار دلار شد. 
عبور قیمت طلا از مرز طلسم شده


در روزی که گذشت قیمت طلا با افزایش قیمت شدیدی رو به رو شد. قیمت معاملات آتی طلا با شدت بالاتر ،نزدیک به بالاترین سطح روزانه خود رسید و در معاملات اواخر صبح پنجشنبه به بالاترین قیمت در شش هفته گذشته رسید.
قیمت ها از لحاظ فنی صعودی است. سفارشات توقف خرید هنگامی آغاز شد که معاملات آتی ژوئن (تیر) به بالاتر از مقاومت فنی سخت سطح آوریل با قیمت 1،759،40 دلار رسید. ضعف شاخص دلارآمریکا و افزایش معاملات آتی نفت خام در این هفته به پیشبرد بازارهای طلا و نقره کمک کرد. دیروز صبح نقره به بالاترین سطح سه هفته رسید. معاملات آتی طلا در ژوئن با افزیش 29.70 دلار و 1766.20 دلار بود.
در حال حاضر قیمت طلای نقدی با افزایش بیش از یک درصد یا ۲۸ دلار به قیمت هزار و ۷۶۴ دلار رسید.
اعلام اولیه هفته بیکاری با کاهش 193هزار به 576هزار در هفته منتهی به شنبه ، انتظارات بازار را شکست داد و به پایین ترین سطح شیوع بیماری رسید.
رکورد سهام اروپا
سهام اروپا در روز پنجشنبه به رکورد جدیدی رسید و تحلیلگران اطمینان دارند که روند صعودی بیشتری دارد زیرا قیمت ها در مقایسه با آمریکا پایین است.
Stoxx 600  ( شاخص سهام، متعلق به شرکت های مستقر در منطقه یورو است، که توسط شرکت استاکس (Stoxx Ltd) طراحی شده است.)روز پنجشنبه به بالاترین سطح 438.29 واحد رسید و بالاتر از سطح دیده شده در اواخر فوریه (بهمن) سال 2020 بود حرکت روز پنجشنبه بیش از 55 درصد جهش نسبت به پایین ترین سطح در زمان شیوع بیماری همه گیر است که در 18 مارس (۲۰ اسفنده سال ۱۳۹۸) 2020 مشاهده شده است.
تحلیلگران در تحقیقات BCA روز دوشنبه در یادداشتی گفتند: دو سال آینده باید  سهام منطقه یورو روند افزایشی داشته باشد. آنها گفتند که این امر تا حدی به دلیل انتظارات برای افزایش هزینه ها در سطح جهانی بوده و باعث جذابیت بیشتر  سهام مالی و بخشهای ضعیف شده نسبت به اوراق قرضه می شود.
اروپا در مقابل آمریکا
انتظار می رود شرکت های اروپایی نسبت به شرکت های آمریکایی در ماه های آینده عملکرد بهتری داشته باشند ، تحلیلگران گلدمن ساکس پیش بینی 40 درصد رشد هر سهم در اروپا در سال جاری را دارند.
دیده می شود که شرکت ها با بهبود اقتصاد سود می برند ، در ماه گذشته برنامه مالی منطقه ای که مدت ها در انتظار آن بوده پیش رفته و  واکسیناسیون آن پیشرفت داشته است.
بیت کوین، طلا نیست
در حالی که در روزهای گذشته بیت کوین افزایش قیمت زیادی داشته و به نظر می رسد سرمایه گذاران ریسک پذیر و سنتی، همه را مجذوب خود کرده، فوربس در یک گزارشی نوشته است، بیت کوین را مانند طلا ارزیابی نکنید. محبوب ترین روش برای توصیف بیت کوین «طلای دیجیتال» است. بیت کوین ممکن است اهداف دیگری را برای کاربران داشته باشد ، اما این عبارت ساده و جذاب است که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است و توسط طرفداران رمزنگاری ارائه می شود. همه طلا را می شناسند. اکنون ، همه بیت کوین را می شناسند.
اما یک مشکل وجود دارد: بیت کوین حداقل در واقعیت هیچ پایه و اساسی ندارد. با بررسی چگونگی پیشرفت رابطه قیمت بیت کوین با نرخ بهره واقعی می توان این موضوع را مشاهده کرد.
معامله گران بیت کوین خواهند گفت که طلا و بیت کوین قطبی شده اند زیرا مردم در حال عوض کردن طلا با بیت کوین هستند ، اما شواهد روشنی وجود دارد که این اتفاق نمی افتد. اگر مقدار غیرمعمولی پول در بازار طلا دیده می شد،اما در حال حاضر مطابق الگوی تاریخی آن کاملاً معامله نمی شود.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » سهام | آمریکا | دلار | ارز | یورو | طلا | نفت | سهام |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ حقوقی و قانونی


استخراج رمز ارزها در کشور تا پایان شهریور ممنوع شد
رئیس جمهور در جریان جلسه امروز هیات دولت گفت: تولید و استخراج رمز ارزها در کشور حتی مراکز دارای مجوز، تا پایان شهریور ممنوع شده است.

۸۷ درصد استخراج رمز ارزها در کشور غیرقانونی است/ شیوع استخراج غیرمجاز در منازل
سخنگوی صنعت برق گفت:آنچه موجب نگرانی صنعت برق به ویژه در پیک مصرف برق تابستان شده است، استخراج رمز ارز در منازل است چرا که هر ماینر به اندازه یک کولر گازی برق مصرف می کند.