صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

بیت‌کوین اسلحه مالی چینی برای تهدید دلار است

کد خبر 111282 1400-01-21 13:20
زمان تقریبی مطالعه 2دقیقه
پیتر سییِل، که یکی از مؤسسان پی‌پل است، معتقد است دولت چین از بیت‌کوین حمایت می‌کند تا سیاست خارجی و پولی آمریکا را تهدید کند. 
بیت‌کوین اسلحه مالی چینی برای تهدید دلار است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، میلیاردر سرمایه‌گذار معروف، پیتر سییِل، که یکی از مؤسسان پی‌پل است، معتقد است دولت چین از بیت‌کوین حمایت می‌کند تا سیاست خارجی و پولی آمریکا را تهدید کند.
او اضافه کرد پکن پیش از این سعی کرده بود از یورو به همین شکل استفاده کند.
سییل که یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ ارز مجازی به حساب می‌رود، در سخنرانی خود در رویداد مجازی مؤسسه ریچارد نیکسون گفت: آمریکا باید قوانین‌سختگیرانه‌تری برای ارزهای مجازی در نظر بگیرد.
او گفت: از دیدگاه چینی‌ها اینکه آمریکا ارز ذخیره جهان را در اختیار داشته باشد خوشایند نیست چراکه به این ترتیب اهرم فشار بزرگی در مواردی مانند زنجیره تولید و فروش نفت در اختیار آمریکا است.
او ادامه داد: هرچند من فردی طرفدار ارزهای دیجیتال و بیت‌کوین به حساب می‌آیم اما در این نقطه به این فکر می‌کنم که ممکن است بیت‌کوین اسلحه مالی چین بر علیه دلار باشد. بیت‌کوین ارز کاغذی را تهدید می‌کند و مهم‌تر از همه تهدید کننده دلار است. چین طرفدار اقداماتی است که دلار را تضعیف کند.
کلمات کلیدی » آمریکا | دلار | ارز | یورو | نفت |مطالب دیگر از کریپتونیوز/ فناوری و کاربرد


برق مصرفی ۱۲۰۰ ماه یک خانواده برای استخراج هر بیت کوین/احتمال صفر شدن صادرات برق
وزیر نیرو گفت: استخراج هر بیت کوین ۳۰۰ مگاوات ساعت برق نیاز دارد که این رقم بیش از متوسط الگوی مصرف یک خانواده است و به عبارتی ۱۲۰۰ ماه برق مصرفی یک خانوار را شامل می شود.

سهم وزارت نیرو در رصد مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز
ابزارهای اصلی برای رصد واحدهای غیرمجاز استخراج رمزارز در اختیار وزارت نیرو قرار دارد و در این میان سهم بخش اینترنت به عنوان ابزاری برای شناسایی این واحدها بسیار اندک است.


پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید