صفحه اینستاگرام اکونومی نیوز گزیده خبرهای اکونومی نیوز را در اینستاگرام دنبال کنید .
قیمت ارز،طلا،بیت کوین ، خبرهای تجاری و اقتصادی
کریپتو نیوز / فناوری و کاربرد

آیا دوج‌کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

کد خبر 110209 1400-01-17 16:41
زمان تقریبی مطالعه 4دقیقه
دوج‌کوین یک شوخی است یا دست‌کم در ابتدا قرار بود یک شوخی باشد. ۲ مهندس نرم‌افزار دوج‌کوین را در سال ۲۰۱۳ خلق کردند تا بعد از هر عمل موفق بر بستر بلاک‌چین در قالب پاداش به افراد پرداخت شود.
آیا دوج‌کوین برای سرمایه‌گذاری خوب است؟


دوج کوین برای سرمایه گذاری مناسب است؟ این سوالی است که ذهن خیلی از عاشقان رمزارز را به خود مشغول کرده. اگر به سرمایه گذاری روی این رمزارز علاقه دارید تا انتهای این گزارش با ما همراه باشید.
Dogecoin چیست؟
دوج کوین یک شوخی است یا دست کم در ابتدا قرار بود یک شوخی باشد. ۲ مهندس نرم افزار به نام های بیلی مارکوس از شرکت IBM و جکسون پالمر از شرکت Adobe دوج کوین را در سال ۲۰۱۳ خلق کردند تا بعد از هر عمل موفق بر بستر بلاک چین در قالب پاداش به افراد پرداخت شود. خالقان دوج کوین از تصویر یک سگ ژاپنی به نام «شیبا اینو» به عنوان نماد دوج کوین استفاده کردند. آنها معتقد بودند شیبا اینو برای این پروژه خوش شانسی می آورد.
دوج کوین چگونه عمل می کند؟
دوج کوین هم مانند بیت کوین و تمام ارزهای رمزپایه عمل می کند.
۱_ این ارز دیجیتالی غیرمتمرکز است و از جانب هیچ دولت یا بانکی صادر یا پشتیبانی نمی شود.
۲_ «استخراج» دوج کوین به طور مستقل و بر بستر بلاک چین صورت می گیرد.
۳_ هویت شما به عنوان مالک دوج کوین ناشناس باقی می ماند. حریم خصوصی یکی از دلایل محبوبیت ارزهای دیجیتالی است.
در کنار اینها باید گفت پالمر و مارکوس، پایه گذاران دوج کوین، افرادی ماهر در حوزه کاری خودشان بودند و همین امر نیز باعث شد بستر پیشرفت این رمزارز مهیا شود.
ایلان ماسک و دوج کوین
هرچند از سال ۲۰۱۳ میلادی فعالیت دوج کوین آغاز شده بود، اما ماجراجویی اصلی این رمزارز از سال ۲۰۲۱ شروع شد. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در آغاز سال ۲۰۲۱ شروع به توییت کردن در مورد دوج کوین کرد، از همین رو بود که جایگاه این رمزارز در بازار کریپتو تغییر کرد و به یک ارز دیجیتالی محبوب تبدیل شد.
دوج کوین چقدر ارزش دارد؟
قیمت ارزهای دیجیتالی در بازار متغیر است و با هر خرید و فروشی که در بازار صورت می گیرد ارزش کوین های موجود در بازار هم تغییر می کند؛ اما اگر بخواهیم به صورت میانگین رقمی برای این رمزارزها تعیین کنیم، باید بگوییم این روزها سرمایه گذاران هر بیت کوین را نزدیک به ۵۹ هزار دلار آمریکا خرید و فروش می کنند. هر دوج کوین هم در بازار رقمی معادل ۰.۰۵۸۵ دلار دارد. این بدان معنی است که شما با هر بیت کوین می توانید نزدیک به یک میلیون دوج کوین بخرید.
آیا دوج کوین سرمایه گذاری خوبی است؟
مهم ترین سوالی که اکنون پیش می آید این است: آیا دوج کوین گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟ نخست باید به شما یادآور شویم که اگر در ابتدای این راه هستید، سعی کنید پول تان را در صندوق های سرمایه گذاری ای که در حوزه رمزارزها فعالیت می کنند سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتالی مانند خرید سهام شرکت های بازار سرمایه نیست. این بازار فوق العاده غیرقابل پیش بینی است. نوسانات قیمتی در بازار رمزارزها زیاد است و همین موضوع می تواند سرمایه شما را به خطر بیندازد.
در ادامه باید بدانید که رمزارزها از سوی هیچ دولت یا بانکی پشتیبانی نمی شوند که همین موضوع میزان ریسک پذیری آنها را بیشتر می‎ کند. باید بدانید بازار ارزهای دیجیتالی هنوز یک مفهوم کاملاً تجربی است که اکثر قریب به اتفاق مردم تقریباً چیزی درباره آن نمی دانند.
پس بهتر است قبل از سرمایه گذاری بر یک سکه خیالی با تصویر یک سگ خندان وقت خود را صرف تحقیق کنید. این تحقیقات شما را به سمت سود بیشتر و موفقیت در بازار ارزهای دیجیتالی راهنمایی می کند.
بازنشر از خبرفـوریکلمات کلیدی » سهام | آمریکا | دلار | ارز دیجیتال |

پربیننده های ماه
پر بیننده های هفته
یادداشت ها

خبرهای مرتبط را دنبال کنید